Основні вимоги до дорожнього бетону

Бетон — це не лише будинки, але і дороги.
У США частка бетонних доріг становить 60%, Німеччині — 42%, Чехії — 22%. А в Україні це лише 1%.

В останні два роки триває будівництво трьох цементобетонних доріг: Дніпро-Решетилівка, об'їзна Житомира і ділянка в Миколаївській області. Йдеться, звісно, не про 20 тис. км, як у Китаї, але реалізація цих проектів свідчить про те, що міфи, ніби в країні немає технологій і необхідного бетону, не мають реальних обґрунтувань. Ще з 2015 року в лабораторії Інноваційно-технологічного центру почали активно випробовувати і розробляти бетон, який підходив би під такі цілі. Тому що бетон для спорудження доріг і, умовно, для будівництва будинків — це, так би мовити, дві великі різниці.

Основні вимоги до дорожнього бетону:

1 - довговічність, оскільки на такий бетон набагато більший вплив агресивного навколишнього середовища. До того ж ситуація ускладнюється різними реагентами, які використовуються взимку проти обмерзання — солі та різні суміші. Щоб зберегти бетон від передчасного руйнування, використовуються різні добавки, наприклад, повітродолучальні.

2 - морозостійкість. У такого бетону повинні бути більш щільна структура, щоб в щілини і порожнечі не потрапляла вода. Замерзла взимку вода буде розширюватися і руйнувати дорогу.

3 - міцність на вигин. Бетон сам по собі не пружний. У будинках ця властивість досягається шляхом великої кількості арматури. При будівництві доріг метал практично не використовується, тому потрібно створити матеріал, який витримуватиме навантаження і не руйнуватиметься.

4 - гранулометрія суміші. Бетон складається зі щебеню, піску, цементу, мінеральних і хімічних добавок. Добираючи склад, потрібно враховувати гранулометрію. Тобто потрібно створити ідеальну суміш, в якій кількість пустот наближатеметься до нуля. Якщо дібрати правильну кількість крупного і дрібного щебеню, піску, цементу, щоб весь простір був заповнений, тоді вийде ідеальна щільна структура і міцний бетон.
 Незважаючи на те що досвід спорудження цементобетонних доріг в країні незначний, у нас вже сформувався конкурентний ринок, з розвиненими технологіями та технікою, а українські виробники знають і вміють виготовляти потрібний матеріал для бетонних доріг.

15:15 admin
Кропивницкий (Кировоград), просп. Промисловий, 11
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.