Anandaloy: будівля соціального значення з багнюки та бамбуку отримала міжнародну архітектурну премію OBEL AWARD 2020

12:22
Anandaloy: будівля соціального значення з багнюки та бамбуку отримала міжнародну архітектурну премію OBEL AWARD 2020

Німецька студія архітектурної практики отримала міжнародну архітектурну премію OBEL AWARD 2020 за роботу над будівлею Anandaloy.

Будівля створення для сільської місцевості з девізом «архітектура — це інструмент покращення життя». В якості будівельників виступили самі жителі селища, вони будували споруду з використанням грязі та бамбука, дивлячись на фото важко повірити, що таку красу мождна зробити з багнюки.

Будівля це «серце» селища, громадський центр для людей з обмеженими можливостями, робоче місце для виробництва текстилю. Відвідують центр від малечі до людей похилого віку. Даний проєкт сміливо можна назвати соціальним, адже одним із головних завдань стояло впровадити інклюзію, адже в Бангладеші життя людини з інвалідністю набагато важче, ніж в більш розвинутих країнах світу. Серед соціальних аспектів, можна також виділити, що споруда має «кабінети», які боряться та розширюють права жінок, є фахівці, що протидіють міграції з селища в місто, та «перехід» міста на територію селища.

Назва проєкту «Анандалой» означає «Місце глибокої радості» на місцевому бенгальському діалекті.

«Я хочу передати цією будівлею, щоб не слідувати типовому стандартному шаблону, є багато нестандартної краси», — сказала Анна Херінгер.

«… будівля танцює, і танці з нею — це пандус, який слідує за нею навколо. Цей пандус є важливим, оскільки він є символом включення. Це єдина рампа в районі, і, як найпоширеніша річ у будівлі, вона викликає багато питань. Таким чином, сама архітектура підвищує усвідомлення важливості включення всіх».

Місцеві жителі будь-якого віку та статі, включаючи людей з обмеженими можливостями, побудували Анандалой за допомогою техніки без опалубки, що називається качаном. Бамбук, придбаний у місцевих фермерів, також використовувався для конструктивних компонентів та фасаду, що має віденський візерунок ткацтва, який обрали робітники. Будівля повністю працює на сонячній енергії.

Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.