Конфедерація будівельників України: що нового?

13:25
Конфедерація будівельників України: що нового?

Конфедерація будівельників України на днях провела збори Ради директорів. Захід відбувся в конференц-залі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Конфедерація будівельників України – це найбільше профільне об’єднання українського бізнесу, що відстоює інтереси будівельної галузі, до складу входять підприємства відомі всій країні, потужні девелопери, виробники будівельних матеріалів, торгові мережі — всіх перелічити неможливо. Загалом, коли їдете по Києву і бачите ці сотні кранів над новобудовами, будьте впевнені — ці люди з Конфедерації. Її президент — заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе, а в правлінні багато дуже серйозних людей. Наприклад, перший міський голова Києва в період незалежності Іван Салій, керівники компаній, в яких працюють десятки тисяч людей, «Київміськбуд», або Олексій Кулагін, який побудував і продовжує розвивати ЖК «Чайка» — найбільший кондомініум Європи. В Кіровоградській області офіційний представник Конфедерації — Роман Ружич, відомий бізнесмен, громадський діяч, його компанія займається виробництвом товарного бетону «Моноліт-РРА».

На Зборах обговорювали цілий ряд питань, важливих для галузі. Примітно, що про політику і кандидатів в президенти не говорили взагалі! Вибори трапляються і проходять, а будувати країну треба постійно.

На зборах був представлений новий глава державної архітектурно-будівельної інспекції Сергій Кузьмін. Йому довелося вислухати від будівельників з усієї України не надто приємні слова на адресу організації, якою він керує лише місяць. Судячи з відгуків людей, ДАБІ міцно ставить палки в колеса забудовникам. Але новий керівник… Нові підходи у роботі… Це тема окремої статті.

Багато будівельники говорили на тему нових норм будівництва, що повинні полегшити життя людям з інвалідністю. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з 1 квітня ввело нові норми при будівництві нових будівель, що стосуються всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп. Міністерство в інтересах інвалідів-візочників зобов'язало встановлювати в нових будинках ліфти глибиною не менше 1,4 метра, раніше було 1 метр 20 сантиметрів. Але це рішення може привести до мільйонних збитків, гальмування будівництва, і навіть недоплати податків державі. Справа в тому, що девелопери все роблять з прицілом на роки вперед. Найкраще це пояснив Олексій Харченко, забудовник з Харкова, у якого працює 3 тисячі людей: «Ми працюємо на майбутнє. У нас проекти нових будівель приблизно на 180 тисяч квадратних метрів були зроблені ще до нових норм, хоча будувати ми плануємо почати в наступному році. Тепер доведеться переробляти всі проекти, проходити нові експертизи, це обійдеться, при наших масштабах, в мільйони гривень, в припиненні роботи. Давайте трохи відстрочимо цю норму ».

Також в нових ДБН щодо інклюзивності ввели обов’язкову норму, що у всіх громадських закладах на понад 50 відвідувачів, які будуються чи реконструюються, туалети мають знаходитись на кожному поверсі і вони мають бути розраховані на широке коло користувачів, у тому числі, для людей з інвалідністю, а у великих громадських об’єктах — наприклад аеропортах, вокзалах, стадіонах, згідно з новим ДБН, санвузли мають проектуватися на кожному поверсі та через кожні 50 м. Норма діє з 1 квітня цього року.

Чому постало це питання? Тому що всі без винятку відвідувачі мають бути забезпечені необхідними зручностями. А зараз у багатьох громадських закладах влаштовуються замало, а іноді зовсім не влаштовуються санітарні вузли для маломобільних категорій населення.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.