Створено новий орган для взаємодії громадян та Мінрегіону

11:03
Створено новий орган для взаємодії громадян та Мінрегіону

У п’ятницю, 11-го січня, в приміщенні Кіровоградської ОДА відбулося засідання регіональної експертної групи Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Захід проводився вперше на території області і мав на меті, в першу чергу, ознайомити жителів з роботою консультаційно-дорадчого органу при Мінрегіоні, розповісти про повноваження Ради та можливості громадян в реалізації свого права взяти участь в управлінні державними справами.

Учасниками засідання, крім представників громадського сектору, стали представники влади, зокрема начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської ОДА ікторія Кулікова, начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній.

Відкривав захід голова Громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді, який зазначив про необхідність налагодження зв'язку між суспільством, місцевою владою та Мінрегіоном для вирішення нагальних питань. Робота у регіонах має більшу ефективність, тому й було вирішено організувати експертні групи.

За словами Павла Міхайліді, «треба, щоб регіональний рівень був почутий, адже у Києві дуже важко орієнтуватися і бачити, що відбувається на місцях. Крім того, Міністерство регіонального розвитку – це орган, який координує стратегії розвитку громадянського суспільства в тому числі. Ми завжди намагалися створити умови, щоб громадськість мала можливість висловлюватися, впливати і контролювати», –додав він. Експертна група, що створена в Кіровоградській області, тепер стане невичерпним інструментом взаємодії та комунікації між територіальною громадою області та Мінрегіоном. Це допоможе «владі побачити ті проблеми, які є на місцях». Влада сьогодні конструктивно сприймає критику, тому результат обов’язково буде.

Посадовці Кіровоградщини зазначили, що варто йти вперед, і такий шанс є можливістю вдосконалення законодавства і співпраці з громадянами. Як сказав Віталій Останній, «регіональний рівень має бути потужним. Лише такий інструмент взаємодії буде ефективним”.

Учасники засідання запитували і вносили пропозиції. Зокрема, Надія Лісняк підняла складну тему оформлення відповідної документації напроведення ремонтно-реставраційних робіт пам'яток культурної спадщини. Начальниця відділу з охорони культурної спадщини запропонувала приєднати до обговорень Міністерство культури України, щоб можна було якнайшвидше напрацювати вирішення проблемних питань.

Павло Міхайліді зазначив, що нагальні питання з Кіровоградщиною можна буде вирішувати, не виходячи з офісу, навіть всеукраїнська конференція може бути організована у вигляді перемовин через Skype. Питання можна підготувати таким чином, щоб зібралися усі регіональні робочі групи та необхідні органи одразу, – тоді буде ефект.

У результаті рейтингового голосування, головою Кіровоградської регіональної експертної групи обрано Наталію Лісняк (ГО «Українська платформа демократичних ініціатив»). Співголовою експертної групи стала Тетяна Котенко (Кіровоградська обласна організація «Кіровоградський обласний клуб «За правову державу»).

Кіровоградщина в лідерах активної діяльності в даному напрямку і стала другою областю, де вже сформована команда і почата робота. Першою експертною групою стали представники Одещини, де аналогічне засідання відбулося минулого місяця.

Громадська рада при Мінрегіоні – постійно діючий колегіальний суспільний консультативний орган, який працює для забезпечення участі громадян в діяльності держави на рівні компетентності Мінрегіону. У складі команди – колишні міністри, архітектори та посадовці інших структур, які напряму пов’язані з колом питань, рідних Мінрегіону. Рада контролює діяльність Мінрегіону, як висловився Павло Міхайліді, хоча і намагається бути одночасно її партнером, готує пропозиції до проектів нормативно-правових питань і створює всілякі умови для співпраці людей та Мінрегіону. Досвід команда переймає і у закордонних колег. Наприклад, уже неодноразово відбувалися зустрічі з польськими колегами. Головними точками уваги Ради є питання містобудування, створення безбар'єрного простору, реформування правових взаємовідносин власників багатоквартирних будинків з постачальниками житлових та комунальних послуг, нормування системи проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, розвиток місцевого самоврядування і багато іншого, що безпосередньо стосується компетенції Мінрегіону.

До складу Кіровоградської регіональної експертної групи Громадської ради при Мінрегіоні увійшли:

Михайло Батрак – ГО «Центральноукраїнська спілка будівельників»,

Анатолій Войний – ГО «Партійний контроль»,

Олександр Гавриленко – ГО «Комітет сприяння розвитку інформаційного суспільства»,

Надія Лісняк – начальниця відділу з охорони культурної спадщини Управління містобудування та архітектури Міськради міста Кропивницького,

Наталія Лісняк – ГО «Українська платформа демократичних ініціатив»,

Ігор Лісовий – прес-секретар громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації,

Тетяна Котенко – Кіровоградська обласна організація «Кіровоградський обласний клуб «За правову державу»,

Вадим Мездрін – начальник управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького – головний архітектор міста,

Інна Ревінцева – ГО «Союз жінок України «За майбутнє дітей»,

Олександр Сєнчін – Благодійний фонд підтримки розвитку освіти та культури ім. Григорія Сковороди.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.