Норвежці проектують будинки, які вже стали називати энергопозитивною архітектурою. Вони відрізняються малою кількістю комунікацій, композитними матеріалами з певними конкретними властивостями, які допомагають економити викиди і енергію.
Кліматично свідомі споруди є в тренді у норвезьких архітекторів. І в цьому є сенс для інших країн, тому що якщо у таких складних кліматичних умовах це можливо, то і в інших вийде. Для ефективності енергозбереження використовують мінімум ліній комунікації, на які йде максимальне навантаження.
Єдиного рішення, як це побудувати, немає, але є безліч варіантів. Прикладом можуть бути панорамні багатошарові вікна, які є насправді сонячними колекторами. Енергетичні колектори передбачені для збереження енергії на даху будівлі. У таких спорудах можна запросто знайти кріплення з вуглепластика замість металу, а з пластикових пляшок – ізоляцію. Пасивна передача світла проводиться через віконця у внутрішніх стінах. Якщо є сходи гвинтового виду, то вони ж – вентиляційна труба. Якщо все це зібрати разом, вийде заощадити енергію до 85%.
Також активно використовують скляні дахи для того, щоб збирати енергію. Для цього прораховують траєкторію руху сонця. Головне, будувати будівлю, яка буде поєднуватися з природними умовами, брати від них все для максимального ефекту.