Матеріал, здатний до самовідновлення

11:52
Матеріал, здатний до самовідновлення

У технологічному інституті Массачусетсу (MIT) презентували матеріал, який регенерується. Про це розповідає BuildPortal. Ця чарівна речовина сама затягує власні тріщини.

Інженери постаралися розробити речовину, яка самообновлюється з допомогою фотосинтезу. Саме завдяки цьому процесу кисень і вуглекислий газ з'являються замість світла. Тонка біологічна плівка – результат з'єднання дослідниками хлоропластів, які беруть активну участь у фотосинтезі флори. Плівка складається з матеріалу, який назвали амінопропил-метакриламид, а також з глюкози, глюкооксидази. Останній компонент здатний відновлювати пошкодження в структурі, а також твердне з плином часу.

Але є і не дуже приємні моменти. Наприклад, тріщини зникають повільно, у плівки невисока міцність. Планується додавання вуглецю в склад матеріалу, щоб підвищити ефективність процесів. У разі подальшого успіху ця новітня технологія підкорить світ: розбитий телефон не потрібно буде ремонтувати, а подряпини на бампері автомобіля заростуть, як на собаці.

Детальніше ознайомитись з матеріалом, описом роботи науковців над ним, можна на сайті онлайн бібліотеки Wiley.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.