У технологічному інституті Массачусетсу (MIT) презентували матеріал, який регенерується. Про це розповідає BuildPortal. Ця чарівна речовина сама затягує власні тріщини.
Інженери постаралися розробити речовину, яка самообновлюється з допомогою фотосинтезу. Саме завдяки цьому процесу кисень і вуглекислий газ з'являються замість світла. Тонка біологічна плівка – результат з'єднання дослідниками хлоропластів, які беруть активну участь у фотосинтезі флори. Плівка складається з матеріалу, який назвали амінопропил-метакриламид, а також з глюкози, глюкооксидази. Останній компонент здатний відновлювати пошкодження в структурі, а також твердне з плином часу.
Але є і не дуже приємні моменти. Наприклад, тріщини зникають повільно, у плівки невисока міцність. Планується додавання вуглецю в склад матеріалу, щоб підвищити ефективність процесів. У разі подальшого успіху ця новітня технологія підкорить світ: розбитий телефон не потрібно буде ремонтувати, а подряпини на бампері автомобіля заростуть, як на собаці.
Детальніше ознайомитись з матеріалом, описом роботи науковців над ним, можна на сайті онлайн бібліотеки Wiley.