За неналежне поводження з пам'ятками архітектури – штраф

10:45
За неналежне поводження з пам'ятками архітектури – штраф

Виконком міськради 28 листопада затвердив порядок оформлення документів, які відносяться до питання фінансових санкцій за порушення законів України про охорону культурної спадщини. Про це йдеться на сайті CBN.

Вадим Мездрін (начальник управління містобудування та архітектури) заявив, що завдяки затвердженому порядку діє процедура накладення штрафів за порушення законів у названому ключі. Це стосується і власників, користувачів і орендарів, суборендарів і тих, у кого на балансі знаходиться об'єкт. Питання можливо також вирішувати з уповноваженими органами від їх імені.

Тому фінансові санкції будуть діяти в таких випадках:

  • Якщо умови про захист, охорону, утримання, використання, реставрації, реабілітації об'єктів не виконуються. Це стосується і тих умов, які описані в договорах про охорону, і нарочного доведення до руйнування. Це все буде коштувати від однієї до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Якщо проводяться якісь незаконні роботи, які принесуть шкоди пам'ятці, її території, археологічній території і зон під охороною, ареалам історичного значення. Таке правопорушення буде коштувати стільки ж, як і в попередньому випадку.
  • Якщо інформація про виявленні під час будь-яких робіт несвоєчасно або взагалі не подається, подається в недостовірному вигляді, то вилучається плата від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Якщо власник або довірений ним орган не підписує охоронний договір, порушує режим використання культурного пам'ятника, то він повинен платити, як і в попередньому випадку.

Плата вилучається не пізніше, ніж протягом 15 днів з моменту винесення постанови. Ці гроші будуть направлятися в бюджет міста, в спеціальний фонд. Якщо по закінченні 15 днів штраф не оплатять, тоді постанову направлять у виконавчу службу.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.