Пожежа: горіли дві пам'ятки архітектури міста

11:45
Пожежа: горіли дві пам'ятки архітектури міста

Сьогодні вночі, 28-го листопада, почалася пожежа двох історично важливих архітектурних пам'яток місцевого значення по вулиці Дворцовій. Це будинку №8-а, який колись був Громадським будинком (або ательє мод), і № 10 – колишній будинок театру «Казка». Про ситуацію розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міської ради Володимир Поповичев.

Державна служба з надзвичайних ситуацій використовувала 13 одиниць техніки для ліквідації пожежі. Займалися гасінням 65 службовців.

Відомо, що один з найперших театрів нашого міста, які почали функціонувати на початку минулого століття, побудований невідомим архітектором у 1890-1900 роках на кошти будівельника і члени будівельного комітету, а також останнього мера Єлисаветграда – Григорія Волохіна. Його сім'я жила на другому поверсі будівлі в свій час, а на першому діяв кінематограф «Ілюзіон». Саме завдяки Волохину жителі міста мали можливість насолоджуватися фільмами: він був безпосереднім організатором і спонсором всього, що відбувалося в «Ілюзіоні».

Цей чоловік був одним з найвпливовіших у світі будівництва нашого краю тих років і працював в одній зв'язці з Паученком і Лишневским, які згодом стали гордістю нашого краю.

Стиль, в якому виконана будова, був тоді дуже популярним і називається «модерн».

Театр «Казка» розміщувався у цьому будинку в 1913 році. Потім експлуатація була призупинена.

Що стосується будинку № 8-а, то його спроектував Ст. А. Сікорський. Побудований він у 1950-х роках, пам'ятка архітектури ХХ століття. Будинок стоїть стіна в стіну з № 10. У часи совка в будові ремонтували одяг, а потім перестали його експлуатувати.

Причина спалаху поки невідома і встановлюється фахівцями.

Фото зі сторінки Володимира Поповичева в Facebook.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.