Які ціни на житло чекають нас у наступному році?

11:35

Ринок житла, за оцінками багатьох експертів, повинен бути в межах, або навіть зі зниженими цінами. Так твердили весь 2018-й рік. Але в кінці року з'явилися заклики з газет, від ріелторів про термінової купівлі нерухомості, нібито вже сьогодні – останній шанс перед грозою. Хто ж правий?

За інформацією «Сегодня», на думку експертів визначає всю суть питання. За словами, наприклад, будівельників, матеріали для робіт зросли у порівнянних цінах на 40-20 % за рік. І це не дивно, дивлячись на ситуацію в Україні взагалі.

Факторами, які впливали в цьому році на підвищення ціни, є: підвищення мінімальної зарплати, зростання курсу долара восени. Але обидва вони не вплинули істотно.

Причини для подорожчання є. Але експерти кажуть, що протягом ще тривалого часу його не буде. Прогнозується навіть зниження ціни.

Однією з причин цього є факт, що нерухомості стало більше, ніж покупців. Такого не було навіть у мирний час і без кризи.

Аналітик та економічний експерт Борис Кушнірук коментує цю ситуацію так. Низький попит на житло ще більш знижується унаслідок високої облікової ставки НБУ. Саме вона обмежує видачу кредитів. Тому люди, які не мають визначеного доходу, просто не в змозі придбати квартиру або будинок. Саме тому їм страшно, що ціни знову зростуть. Єдине, що зараз продається, це те, що проходить по акції.

Є також небезпека, що забудовники можуть використовувати неякісні матеріали для роботи, що вплине на якість житла і принесе проблеми покупцям.

Експерт вважає, що в наступному році помітного підвищення цін не намічається. Він вважає, що для цього потрібні дві причини: підвищення зарплати населенню і можливість взяти кредит. Хоча і кредитів брати не захоче, напевно, ніхто, з оглядкою на ситуацію з війною.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.