Львівський сміття більше не приїде до нас

11:35
Львівський сміття більше не приїде до нас

Самий сучасний сміттєпереробний завод планують збудувати у Львові за 2 роки. Про це розповідає сайт Zaxid.net.Таких «європейців» у Польщі, наприклад, 150 штук, а у нас – жодного.

Для запуску заводу буде потрібно розділяти сміття на типи з метою переробки.

Існує Національна стратегія (саме існує, але поки не діє) поводження з відходами до 2030-го року. Її принципи відповідають європейським найбільш ефективних методів боротьби зі сміттям. Саме з цієї причини і виник питання про проект цього заводу.

Best Available Technologies є документом, згідно з яким діють в ЄС, і в якому описані найбільш доступні технології переробної індустрії. Технологіями цими і скористаються у Львові, по вул. Пластової, 13.

Що ж це за технологія? Механіко-біологічна переробка, а точніше механічне відсіювання сміття за типами з використанням апаратури і вручну. Тетрапак, скло, метал, папір не можуть перероблятися разом. Їх будуть делегувати на переробні підприємства. Що стосується органіки, то її потрібно компостувати. Деяку частину сміття використовують в якості горючого матеріалу для спалювання на заводах.

І збирати відходи будуть окремо: контейнери потрібні для мокрого сміття, сухого – це пластик, метал, тетрапак, папір, і окремо для скла.

Що стосується величезних обсягів сміття, наприклад будівельного, то його планують збирати на спеціальних майданчиках на території заводу.

Частина відходів, у процентному співвідношенні це буде 30 відсотків, все ж залишиться недоторканою. Для екології це, звичайно, мінус. Але в цілому кількість сміття буде набагато менше.

Прогнозується, що обсяги сміття, з якими зможе впоратися завод, будуть близько 240 тис. тонн. Цієї цифри вистачить з головою, щоб забезпечити багатомільйонне Львів.

Вже сьогодні йде процедура отримання дозволів перед державної комплексної будівельної експертизою. Як тільки будуть результати тендеру, будівництво почнеться негайно. Приблизні терміни – початок наступного року.

Якщо подивитися на забруднені вулиці Кропивницького, хочеться відзначити, що нам також потрібен такий завод. Коли його збудують?

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.