Будівельники повертаються з закордону працювати в Україну

11:34
Будівельники повертаються з закордону працювати в Україну

Гастарбайтери-будівельники, які виїхали в масовому порядку з України за останні роки, тепер повертаються додому. Причина в тому, що їх робота стала оцінюватися не набагато гірше, ніж за кордоном.

Тенденція до виїзду сильною була ще рік тому. Про це розповідає «5 канал». Самі будівельники розповідають, що багато толкових майстрів залишили (як це завжди у нас буває) в Україну, щоб прогодувати сім'ї. Працівників залишилося мало, що вплинуло на зростання цін на їх послуги. Але є й інша важлива причина: криза світового рівня, який знизив плату за роботу в інших країнах. Ось звідки взялася конкурентна заробітна плата.

Сьогодні вважається, що зарплата українського будівельника в Європі майже така ж, як і вдома. Цей розрахунок береться з урахуванням витрати коштів на проживання там, на перебування, на медичні послуги (в Польщі вони дуже дорогі, наприклад), на все інше.

А за результатами соціальних досліджень виходить, що 60 % земляків працювали закордоном за останні роки: 2015-2017.

Ринок праці в Україні змінився з початком поточного року новим законодавством. Тепер компанії, що влаштовують працівників незаконно, заплатять штраф в розмірі не менше 111 тис. грн. А забудовники часто використовували укладення цивільно-правових угод, що зараз минулося.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.