«Ні» непосильною цінами і тарифами!» - пікет

04:53
«Ні» непосильною цінами і тарифами!» - пікет

Представники профкомів Кіровоградщини влаштували інформаційний пікет в центрі Кропивницького 9 жовтня. Дві сині намети з листівками і звуковим супроводом пів дня хвилювали мешканців міста.

Баланенко Максим Олексійович, Голова Федерації профспілок у Кропивницького, прояснив ситуацію так: «Сьогодні проходить перший етап всеукраїнського протесту профспілок, який полягає в тому, щоб на місцях, в обласних центрах відбувалися пікети. Сьогодні ми вирішили провести інформаційне пікетування, роздачу матеріалів, у яких описано, що саме профспілки вимагають від Кабміну України та Верховної ради. В 3 години дня відбудеться профспілковий збори в будинку профспілок на 1 поверсі. З'їдуться близько 200-300 громадян з усієї області. Буде профспілковий зібрання, на якому буде прийнято постанову резолюції, висунуті вимоги.

А 17 жовтня відбудеться другий етап акції в Києві. Буде пікетування Верховної ради України та Кабінету міністрів. За результатами переговорів з ними будуть намічені подальші дії профспілок.»

На питання про те, які саме вимоги пікетувальників, Баланенко Максим заявив: «Прості. Це підвищення прожиткового мінімуму, а не мінімальної зарплати, тому що він є основою формування зарплати. Друге – це мораторій на підвищення тарифів на газ, електроенергію, водопостачання. За нинішньої ситуації збіднення населення не може сплачувати за тарифами, які підвищуються майже кожен квартал. Третє – це підтримка державного виробника, розробка відповідних програм розвитку галузей нашої економіки. Четверте – це фіксація відповідної градації зарплат так званих топ-менеджерів державних компаній і організацій. Не може людина в державній організації отримувати мільйони зарплати, так і премії. У нас є й інші вимоги: щодо підтримки та необхідного фінансування охорони здоров'я та освіти. Важливо, щоб ці галузі не «вибивали» собі державні субвенції з державного бюджету.»

Варто відзначити, що в листівках конкретно позначені цифри, що позначають тарифи на газ, електроенергію, воду, опалення, квартплату і зарплату в порівнянні з 2014 роком. Також вказана сума прожиткового мінімуму, на яку потрібно вийти до 1-го грудня 2019 року: 4645 грн з мінімальною зарплатою 7700 грн.

І все б було добре і справедливо, якби не «але»: не зрозуміло, хто змусив членів профспілок вийти на вулицю і агітувати людей по всій країні, з чиєї фінансовою підтримкою? Інакше де було взяти кошти на організацію поїздки до Києва, пікет у Кропивницького? І чому потрібно неодмінно підняти прожитковий мінімум? І так зрозуміло, що якщо зростає заробітна плата, то тарифи ніяк не втримати. Не схожий цей пікет на передвиборчий захід?

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.