Навіщо відкопувати «заритий» мертвий капітал

04:52
Навіщо відкопувати «заритий» мертвий капітал

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з Кіровоградським обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» та його виконавчим директором Сергієм Андрійовичем Бедзаем. Робота організації спрямована на активізацію економіки, розроблення стратегії соціально-економічного розвитку області, підвищення якості реалізації державних і регіональних програм, пов'язаних з цією тематикою. Рух посилено працює над поліпшенням умов існування суб'єктів підприємницької діяльності.

Бедзай Cергій Андрійович розповів зокрема про те, як організація бореться з замороженим капіталом на Кіровоградщині.

— Доброго дня, Сергій Андрійович. В чому особливість діяльності вашої організації?

— В Кіровоградській області мало важелів впливу для захисту інтересів суб'єктів підприємницької діяльності. Хоча на території області зареєстровано понад 500 громадських об'єднань різного типу і різних видів діяльності, але тих, які по своїй вагомості відіграють важливу роль, ми можемо перерахувати на пальцях. А наскільки ефективна їхня діяльність – у мене є великі сумніви, тому що до пропозицій, які, зокрема, і наше обласне відділення вносить на різних рівнях (місцевому, обласному, державному), – прислухаються вкрай слабо.

— Розкажіть за якими рішеннями Вам доводиться звертатися до влади.

— Ми піднімаємо багато тем і одна з них – це інвентаризація замороженого капіталу. З цим питанням ми звертаємося вже протягом 10 років.

— Чому ж 10 років Ви не можете домогтися ніякої реакції від влади?

— Перша причина: влада не бажає надати публічності фактичних власників цих об'єктів.

Друга причина: викликає сумнів приналежність таких ділянок і об'єктів за процедурою їх легалізації.

Третя причина: власники таких ділянок і об'єктів не планували і не планують їх подальше використання, а вичікують час для їх перепродажу.

Назвіть приклади «заморожених» будівель у Кропивницькому.

— Ви свідки того, що в Кропивницькому ряд заморожених земельних ділянок та будівель. На вулиці Героїв України колишній будинок побуту розвалено повністю, колишній міський молокозавод і так далі. Піонертабір «Орлятко»: більше 7 гектарів землі заросло. І таких об'єктів за Кропивницькому, не кажучи вже про область, дуже багато. А наскільки об'єкти експлуатуються? Це зруйновані будівлі, які за 15 років не використовуються ніким.

Ще у 2011 році Міністр регіонального розвитку України А.Близнюк заявляв: «Кількість заритих у землю грошей така, що треба приймати рішення: добудовувати, змінювати цільове призначення, продавати або ліквідувати». До сьогоднішнього дня ситуація тільки загострилася. А які пропозиції в рамках діяльності своєї організації Ви вносите?

— Щоб об'єкти приносили користь, ми зверталися до органів влади з пропозицією провести інвентаризацію. І потрібно включати предметні важелі, щоб якимось чином задіяти всі об'єкти, невикористані на сьогоднішній день, а це створення нових робочих місць. Також потрібен пошук більш ефективних власників, тому що зрозуміло, що вони є. Повинна бути розроблена конкретна маршрутна карта, яким шляхом ми плануємо працювати. Ми озвучили свої пропозиції, написали офіційний лист, відкрите звернення. Інша реакція, крім формалістики, є від органів влади? Я її не бачу. І вся біда саме в цьому: конкретні посадові особи, які мають за родом своєї діяльності займатися цим, не вирішують питання. І ця проблема не суто економічного характеру, вона пов'язана і з політикою.Ми піднімаємо питання — не просто зробити інвентаризацію «мертвих» активів, а потрібно зробити її відносно всього господарського комплексу, щоб розуміти, в якому напрямку ми йдемо.

Спасибі за цінну інформацію. Сподіваємося, що Ваші пропозиції дадуть результат.

А ми підведемо підсумок розмови. Яка ж від інвентаризації вигода? Якщо передати заморожену споруда приватному інвестору, то користі від його діяльності буде набагато більше, ніж від будь-яких інших варіантів, причому і самому інвестору, і всій області. Перепрофілювати будівлю легше, ніж будувати з нуля, і це принесе до бюджету багато коштів, які в подальшому можна направити на добудову інших необхідних будівель. Оскільки багато замороженіих споруд і так вже у приватників, то є й інші варіанти, як отримати користь. Є державні будови, які просто не можна передавати приватникам без домовленості про збереження профільності будівлі. Але все ж можливо, і гроші, виручені від продажу, можна направити у бюджет. Продаж об'єктів для знесення теж вигідна, тому що земля перестане бути дефіцитом, можна буде знову її забудовувати.

Шляхів вигідного використання мертвого капіталу безліч, головне діяти. Держава шукає гроші? Вони під ногами, треба тільки нахилитися і копнути.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.