Радіоактивні відходи? «Не треба!» – сказали в НАТО

04:50
Радіоактивні відходи? «Не треба!» – сказали в НАТО

1,5 млн. євро від Німецької держави спрямовані на знищення радіоактивного складу боєприпасів с. Цибулево Знам'янського району на Кіровоградщині. Ця точка вважається «історичною».

Зроблений крок має величезне значення не тільки для України, але і для самого НАТО. Справа в тому, що безліч відходів після військової діяльності СРСР залишилося. Організація буде діяти за міжнародними нормами і принципами, завдяки чому територія буде чистою по закінченні 18 місяців.

Для українців користь також очевидна. Так заявляє Іванна Климпуш-Цинцадзе (віце-прем'єр-міністр, питання євроінтеграції): це буде допомогою для інтеграції в Альянс.

Для ліквідації відходів на описаній точці, її потрібно обстежувати на радіаційний фон і екологію, вивчити історію земельної ділянки, далі відходи будуть оброблятися, а об'єкт піддаватися рекультивації. Для активних дій знадобиться технологічний проект. В кінцевому результаті територія буде мати первісний вигляд.

Цей проект не перший в рамках взаємодії з Альянсом. Першою точкою, успішно нейтралізованої з НАТО, був об'єкт «Вакуленчик» (Житомирська область, 2016-2017 р.). Під час домовленостей під увагу увійшли кілька об'єктів для роботи в цьому напрямку, крім двох вище названих: «Феодосія-13», «Багерово», «Телятин», «Донецький казенний завод».

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.