Чорна смуга здачі житла в експлуатацію

04:41
Чорна смуга здачі житла в експлуатацію

За даними експертів Держкомстату, на 29,2% зменшилася кількість зданого в експлуатацію житла (площа) за пів 2018 року. Особливо виявилися непродуктивними квітень-червень.

Якщо проаналізувати ситуацію по областях, то 5 з них навіть показали збільшення кількості площі житла (наприклад, Херсонська, Харківська). Що стосується столиці, Київській області та Львівської, то вони були до цього часу лідерами, а зараз ситуація змінилася. Хоча, Київ залишається попереду інших регіонів України, незважаючи на 64 % зниження кількості. В експлуатації за всі місяці 2018-го року виявилися 334000 кв. м житла.У Кропивницького ситуація не дуже представницька.

Через збільшення вартості робіт з будівництва, а це приблизно 20% в рік, обсяг коштів на будівництво трохи збільшився. Так сталося із-за підвищення зарплат, вартості транспорту, будматеріалів, пального та іншого.

Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, розповів, що найбільшу суму витратили на будівництво будинків за півроку в Києві (1,1 млрд. грн.), а взагалі за цей період в країні побудували на 48 млрд. грн.

Цікаво, що в 2016 і 2017 роках будівництво активно розвивалося. Тепер настала чорна смуга.

Віталій Кравчук (науковий співробітник Інституту економічних досліджень) оцінює цю ситуацію так: вона не має викликати особливого занепокоєння. Але кількість житла, яке зареєстровано, зменшилася, і це причина, щоб насторожитися.

Об'єкти, які належать до будівництва приватного характеру, часто страждають від змін на законодавчому рівні. Хоча, якщо розібратися, дачних будинків останнім часом стало більше саме завдяки змінам вимог до них: їх можна будувати без втручання в проектування державних інстанцій. Це гарна новина. А ось до багатоквартирним об'єктах тепер увага підвищено, і за новими нормами немає таких у Києві, приміром, які б відповідали всім вимогам. Але чи погано це насправді? Такий поворот подій означає більш якісну роботу приватного забудовника.

Експерти впевнені, що фінансування впало, і тому купівля житла за статистикою зменшилася, хоча українців без даху над головою багато. Житло просто стоїть готове до експлуатації, а його ніхто не купує.

Ситуація з вкладенням грошей у будівництво нового житла стимулює розвиток всіх галузей, пов'язаних з будівництвом, в тому числі це і виробництво будматеріалів. Але в нинішньому півріччі будівництво пішло на спад, а отже, і виробництво теж.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.