Передача прибудинкових територій: жителям або ОСББ

04:41
Передача прибудинкових територій: жителям або ОСББ

Представники ОСББ вирішували питання про передачу прибудинкових територій їм з представниками керівництва профільних управлінь міськради та громадської ради при міськраді. Засідання відбулося в п'ятницю, 31-го серпня.

Ситуація напружена, люди не бажають чекати і готові на протестні акції, якщо рішення не буде до кінця поточного року. Причина в тому, що документи проекту «Про порядок передачі ОСББ прибудинкових територій» висять у повітрі, і рішення депутатського голосування немає вже кілька років. Голови ОСББ переживають, що у них не буде можливості розпоряджатися територіями з наступного року.

Для порівняння, можна описати систему роботи у Вінниці, Львові, Києві: там ОСББ передали земельні ділянки. В цих містах не чекали розпоряджень від Кабінету міністрів. Тепер у них ОСББ дозволяє вирішувати, що краще будувати біля будинків: дитячі ігрові майданчики, гаражі або щось ще. Крім того, тепер люди можуть краще доглядати за територією.

Такого ефекту чекають і в Кропивницького. Але замість цього міськрада пропонує оформлення землі прикріпити за самими жителями, а не за ОСББ. Крім того, не всі голови ОСББ спокійні з приводу того, як буде відбуватися справу з квартирами, які продаються. Це питання стоїть гостро, і його планується розглядати на постійній комісії міськради з земельних питань та регуляторної політики.

Лідія Жавчик, одна з голів ОСББ, заявила, що мешканцям ОСББ і йому самому доведеться витрачати гроші: на документи для відновлення прав на землю та на користування територією. Органи місцевого управління будуть платити ще й за регуляторний акт.

Андрій Табалов, за участю якого відбувалося зібрання, запевнив, що з 3 вересня документи будуть розглядатися на комісіях, після чого дійде черга до сесії. За строками це питання має вирішитися до кінця 2018-го року, голосування пройде в жовтні-листопаді.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.