Як по-новому будуть допомагати ріелтери

04:39
Як по-новому будуть допомагати ріелтери

Ріелтором може вважатися тільки навчений, сертифікований фахівець, – так коментує майбутній «Закон про ріелтерської діяльності» Маргарита Погосбекова, спеціаліст з продажу нерухомості.

Проект цього закону як раз в процесі розробки. Якщо це можна назвати розробкою: Погосбекова розповідає, що розробляти і обговорювати ще нічого. Слушна пропозиція про зміни надійшло, група експертів зібралася для докладного розгляду, і з'ясувалося, що думки настільки різні, і зійтися на одній концепції неможливо. Хоча чутки про закон з критичними зауваженнями щодо суті вже встигли прорости.

На першому зібранні піднімали питання про необхідність ліцензій для правомірності дій ріелтерів, про страхування діяльності, про елементарні вимоги до ріелтору, а також про сертифицировании.

Надалі фахівці будуть створювати законопроект на підставі зарубіжного досвіду.

Експерт ринку нерухомості Олександр Гришко впевнений, що ліцензія у ріелтера обов'язково повинна бути. Він розповів про те, що ринку нерухомості в Україні взагалі не існує, якщо проаналізувати нинішню ситуацію. Причина – відсутність вартості входу в професійну діяльність. Крім того, більшість ріелторів навіть не розуміє, за що отримує комісію. Потрібно привести професію порядок і прийти до єдиним правилам. Для цього результату приймати закон не обов'язково, – каже експерт. Але спільноті ринку нерухомості варто домовитися самому норми.

Сьогодні проекту закону як такого немає. До цього часу вже були спроби його створення і реєстрація у ВР в 1999 і в 2011 році. Обидва випадки виявилися невдалими.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.