Бетон міцніше сталі вже сьогодні

04:39
Бетон міцніше сталі вже сьогодні

Міцність бетону відтепер буде на 146 % більше звичайних показників, завдяки нововведенням британських вчених. Вуглецева добавка графен, яку вони додали до складу, також збільшила зносостійкість матеріалу, тому що він твердіший сталі. Тепер вся будівельна промисловість зміниться.

Журнал «Advanced Functional Materials» розповідає, що вчені з Ексетерського університету методом експерименту додавали суспензію з графену у бетон. Її приготували шляхом відшарування речовини від графіту з допомогою дуже швидкої машини для змішування. Далі додавали суспензію поверхнево-активної речовини для стабілізації і рівномірного розподілу частинок. В бетонний розчин з портландцементу з дрібним піском додали нову речовину. Цю суміш розлили за формами у вигляді кубів, дали висохнути й опустили у воду, щоб зробити склад міцнішим.

Вчені вважають, що ця унікальна суміш з бетоном зможе продовжити експлуатаційні терміни і збільшити міцність будівель будь-якого характеру. Крім того, кількість матеріалу для виробництва цементу можна скоротити до 50%, що істотно зменшить викиди вуглецю в атмосферу.

Вся справа в тому, що новий цемент з графеном в якості ключової добавки має незвичайні показники. Він відштовхує вологу, водна проникність матеріалу стає нижче у багато разів. Теплоємність нового бетону зростає до 88%, а модуль Юнга підвищується на 80,5 %. 

Наступна технологічна революція буде відбуватися за графена. Прикладом може послужити комп'ютер, який зможе працювати швидше не в один мільйон разів, якщо в мікросхему монтувати цей матеріал замість кремнію.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.