Потрібно міняти систему планування шкільних будівель: заступник міністра Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе виступив із заявою про це.
У поточному місяці відбулася конференція Міносвіти, на якій чиновник розповів про кількість шкіл, обладнаних для безбар'єрного доступу дітей з обмеженими можливостями. 16000 шкіл сьогодні діють в Україні. Але тільки 12000 закладів обладнані з доступом на першому поверсі у вигляді пандуса, з них лише 66 мають вільний простір і на другому поверсі. А де ж спеціальні ліфти, підйомники, які обладнані вбиральні? Їх немає, але мають бути. Лев Парцхаладзе підкреслив, що не тільки наявність пандусів є показником безбар'єрності.
Проект «Новий освітній простір» сприяє тому, щоб кількість шкіл з зручностями для дітей з обмеженнями можливостей зростало. Зараз створюються инклюзивно-ресурсні центри, ресурсні кімнати. Саме цей нахил є найважливішим для пректу Міносвіти і Мінрегіонбуду.
Новий освітній простір, або скорочено НОТ, реалізується як частина освітньої реформи «Нова українська школа». Вона, в свою чергу, реалізується на засадах сучасності устаткування, безбарьернгости, мотивуючого простору для дітей, енергоефективності.
Планується, що наприкінці цього року участь у проекті візьмуть 300 освітніх установ.