Доведеться вам жити в орендному будинку?

04:37
Доведеться вам жити в орендному будинку?

Ринок нерухомості давно вимагає нововведень: саме так вирішили чиновники Мінрегіонбуду. Тепер вони сконцентрували увагу на створенні цілого фонду нерухомості, яка буде здаватися в оренду. Це житло квартирне, зі 100% оренди, або дому з частковою здачею.

Ціна такого задоволення буде, за планами, на 40-30 % нижче, ніж на ринку.

Лев Парцхаладзе (заступник глави Мінрегіонбуду) пояснив, що цей крок позитивно вплине на вихід орендної житлоплощі з тіньового ринку, який складає більше 70% в Україні. Багато проблем мешканців будуть вирішені.

Міністерство оцінило ситуацію і прийшов до висновку, що 1 млн. квартир сьогодні потрібні в країні для незахищених категорій населення, переселенців, іноземців.

За кордоном такі знімні квартири вже давно практикуються. Наприклад, в Німеччині, Англії. Там саме такі будинки становлять відповідно 89% для Берліна і 42% для Лондона від загальної кількості квартир. У Європейських країнах люди не заморочуються про те, що живуть в орендованому житлі, а українська нестабільність змушує обов'язково купувати квартиру або будинок.

Крапку в законопроекті ще не поставили, тому що його тільки-тільки почали обговорювати в Мінрегіонбуді. Ще достеменно не встановлено, хто буде їх будувати або керувати готовими об'єктами. Умови знімання на практиці ніхто ще також не затвердив, все обговорюється пропозицій, які тільки надходять.

Зараз ріелтори вважають, що таке житло не вигідно будувати в Україні, тому що прибуток від оренди буде дуже не скоро: по закінченню десятків років. Та й чиновники не скоро запустять законопроект у виконання, тому що тільки ідея народилася і навіть не дійшла до Кабміну.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.