Самостройки будуть рости, як гриби?

04:36
Самостройки будуть рости, як гриби?

В Україні легалізували самобуди. До цього рішення Мінрегіон йшов ще з початку весни, і тільки тепер детально розглянув питання і поставив крапку. Радісна новина тому, що тепер кожен може будувати будинок чи господарські будівлі без побоювання, що зведення не дозволять під час державного архітектурного контролю. Але є деякі нюанси.

Термін амністії продовжується не для всіх. Тільки зведення з 5.08.1992 року по 9.05.2015 з площею до 300 кв. м. або сільськогосподарські з будь площею і завершенням будівельного процесу до 12.03.2011 р. потрапляють під затверджене нововведення в законодавстві. І тепер легалізація без терміну, тобто житло або інші споруди можуть бути узаконені в будь-який момент. Крім того, нововведення стосується тільки приватних будинків, але не квартирних. При тому право власності видається лише тим, хто є власником земельної ділянки з цією спорудою. Іван Кудояр (голова правління Спілки консультантів з нерухомості) розповів про це і додав, що для багатоквартирних будинків вирішення цього питання стоїть набагато гостріше, ніж у всіх інших випадках.

Цікаво ще й те, що чиновники хотіли спростити процедуру, але вийшло не повністю: вона складається з 5 пунктів:

  • Для початку господарі повинні звернутися у відповідні органи для того, щоб було проведено технічне обстеження об'єкта. Законом передбачено оплату тільки за цей етап процедури, тому що техобстеження може провести не держава, а ФОП з сертифікованими фахівцями або суб'єкт господарювання. Так пояснив ситуацію Сергій Шевченко (директор департаменту нормативно-правового забезпечення).
  • Далі слід подати пакет документів в ДАБК (державний архітектурно-будівельний контроль). Знадобляться: заява, ксерокопії техпаспорта і підтверджують право власності на ділянку документів, звіт про техобследовании, а також декларація про те, що об'єкт готовий до експлуатації.
  • По закінченню 10 днів ДАБК видає спеціальний документ про те, що дозволяється узаконити будівництво.
  • Після цього місцеві органи влади стверджують поштову адресу.
  • Держреєстратор видає право на майно в самому кінці процедури.

Термін зведення будівель встановлюється зі слів власників, за новим законом. Тому часові рамки, встановлені Мінрегіоном, можуть не спрацювати в деяких випадках. Під час техобстеження термін давності будинку не встановлюється.

Що стосується штрафів, то їх не заборонили, але обіцяють не накладати. Винятком можуть бути лише ті випадки, коли незаконність зведення встановлена і доведена.

Експерти вкотре попереджають, що спорудження зробити легальної дуже просто, якщо подати на неї заявку ще до початку робіт по зведенню.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.