Вас можуть виселити з квартири законно

04:35
Вас можуть виселити з квартири законно

Завдяки закону «Про комплексну реконструкцію кварталів» необхідно зносити старі багатоповерхівки в масовому порядку для новобудов, тому що половина забудов, а це 1 млрд кварталів, не придатні для проживання, адже термін експлуатації хрущовок давно минув. Цей закон повинен діяти протягом останніх 10 років, але вимагає негайних змін. Ще в минулому році в Кабміні прозвучала пропозиція змінити закон, а після закінчення нового тижня обіцяно надання його в новій редакції.

Насправді є безліч причин, що перешкоджають приведення закону у дію. Наприклад, якщо є мешканець квартири, який не збирається виїжджати для знесення будинку, виселити його не вийде. Навіть враховуючи факт, що нове житло пропонується, по ідеї, на 50% більше за площею і мебльоване, відремонтоване.

Кого торкнутися нововведення, якщо закон почне діяти? Що будуть міняти? В першу чергу влада знизить кількість мешканців, згода яких необхідна для введення в дію проектів реконструкції. Влада дуже потрібна підтримка мешканців квартир, тому вони повинні бути зацікавленими у нововведеннях. Закон повинен чітко і ясно описувати розміри компенсації для мешканців. Мова йде про розмір нової площі або компенсації в грошовому еквіваленті. Плюс надане житло має бути в тому ж районі у відремонтованому вигляді. Таку інформацію надав Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.

Судячи з опитування, складеним Міністерством, мешканці зазвичай згодні на реконструкцію на 75%. Тому можна припустити, що залишилися 25% мешканців можуть виселяти в примусовому порядку. Так відзначили в міністерстві. Але для цього потрібна поправка в законі, якої поки що немає. Віталій Грусевіч, виконавчий директор КБУ, пояснив, що сьогодні закон має прогалини у зв'язку з обов'язком проведення детального обстеження об'єктів, нечіткістю процедури рішень про реконструкцію і так далі.

Кого ж виселять? На це питання відповісти точно не вдається. Ясно лише те, що за кордоном не зносять тільки житло, але і разом з тим реконструюють деякі будинки. Це самий результативний метод. Деякі багатоповерхівки вже неможливо відремонтувати. По закінченню трьох років планується знесення хрущовок, 4-поверхові з півстолітнім терміном експлуатації підуть першими. Біля них спочатку зведуть нові забудови після всієї паперової тяганини, далі переселять мешканців і будуть зносити старі варіанти житла.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.