Стратегія розвитку ядерної енергетики України

04:28
Стратегія розвитку ядерної енергетики України

На сьогоднішній день, ні для кого не є секретом, що атомні електростанції України працюють на повну потужність. Така завантаженість є наслідком воєнних дій на Донбасі. У зв'язку з окупацією і практично знищенням військами РФ стратегічно важливих об'єктів – вугільних шахт. Як наслідок, перебої вугілля на електростанціях, що працюють на твердому паливі.

До початку російсько-української війни (2014) планувалося спільно з «Росатом» побудувати завод в околицях Кропивницького (колишній Кіровоград). Але військова ескалація не дозволила Україні запустити виробництво власного ядерного палива.

Сьогодні українські атомники змушені витрачати близько 400 млн. доларів на рік для нормального функціонування АЕС.

Починаючи з 2016 року український уряд в обхід Росії лобіює участь у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Казахстані. Російська сторона всіляко перешкоджає даного проекту.

Питання енергетичної стабільності України розвивається в політичній площині. І найвірогідніше, результати зусиль української влади ми побачимо вже після майбутніх виборів – в 2019-2020 рр.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.