Старий житловий фонд і його модернізація, нове життя хрущовок

04:21
Старий житловий фонд і його модернізація, нове життя хрущовок

Незважаючи на те, що новобудови ростуть як гриби, старі хрущовки не здають своїх позицій. Типове житло, якому понад півстоліття і давно вийшли строки його експлуатації, так само служить людям.

Вже неодноразово велися дискусії та вносилися проекти щодо його подальшої долі – знос, капітальний ремонт, перепланування і т. д. Але всі плани залишалися тільки планами, оскільки будь-який з запропонованих варіантів вимагає величезних капіталовкладень.

Днями у Міністерстві регіонального розвитку знову піднімалося питання про модернізацію житлового фонду, термін експлуатації якого закінчився п'ять років тому. Був розглянутий проект, в якому пропонувалося провести реконструкцію хрущовок – заміна комунікацій, покрівлі, зміцнення фундаменту, утеплення фасадів, а в деяких випадках і проведення часткової перепланування. Але всі благі наміри поки залишаються тільки у вигляді проектів, оскільки державного фінансування не передбачається, а інвестори не наважуються зробити досить ризиковані капіталовкладення.

Хрущовський житловий фонд складає більше одного мільярда квадратних метрів, а це майже 50% всього житлового фонду в Україні. За словами віце-президента АСУ (Академія будівництва України) – Віктора Лещенка, на роботи по ремонту і реконструкції старого житла, а це в основному, споруди з 1930 по 1970 рр., яким є хрущовки потрібно від 400 до 500 млрд грн., а це майже половина державного бюджету України на нинішній рік. За розрахунками фахівців на модернізацію одного будинку потрібно близько 4 млн. грн., а в масштабах країни їх налічується близько 20 тисяч.

Існує і ще один важливий фактор, який гальмує процес – це мешканці. Адже проведення всіх перерахованих вище робіт передбачає відселення людей. А це і юридична сторона питання – згоду на виселення всіх мешканців, договору, гарантії, і фінансова – створення додаткового фонду житла для тимчасового відселення (маневрового). Єдиний позитивний момент – всі будинки типової будівлі, і переробляти їх можна за єдиним проектом модернізації, а по завершенню всіх робіт вони прослужать ще 150-200 років.

Керівник Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк висловив сподівання, що представники влади, знайдуть можливість хоча б частково профінансувати цю програму, залучать інвесторів чи зуміють отримати пільговий кредит.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.