В Україні набирає обертів процес монетизації субсидій

04:12
В Україні набирає обертів процес монетизації субсидій

У зв'язку з монетизацією субсидій, внесено зміни, згідно з якими можна отримати державну допомогу на оплату комунальних послуг: щоб отримувати субсидію, потрібно, як мінімум, скоротити використання газу до 4,5 метрів кубічних на м2 житла. Власники нових машин або великогабаритних квартир, будуть позбавлені субсидій. Нові правила вже діють з 1 травня 2018 року.

В результаті, кожен шостий потенційний одержувач державної допомоги, втратить право на її отримання. Перш за все, це торкнеться тих сімей, які мають у власності більше одного виду житла (кілька квартир або будинок і квартира і т. д.), власники автомобілів, а також громадяни, які працюють неофіційно.

Такі поправки вводяться для того, щоб відсіяти недобросовісних одержувачів субсидій – людей, які мають можливість самостійно оплатити комунальні послуги в повному обсязі. Наприклад, багато українці здають житло в оренду і мають додатковий дохід. Але при цьому оформляють документи на державну допомогу.

На сайті Кабінету міністрів України дали коментар, що поправка стосується тільки тих випадків, якщо автомобіль молодше п'яти років, а квартира площею понад 120 квадратних метрів, будинок – понад 200 квадратних метрів.

Як заявив керівник Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної – Віталій Музиченко, – розроблені нові нормативи споживання газу, води, електроенергії, згідно з яким українцям, доведеться тугіше затягнути пояси: норма споживання газу в опалювальний період скорочується до 5 метрів кубічних на квадратний метр житла до 4,5.

Проте, урядом дозволено подавати документи на отримання субсидії переселенцям без надання договору оренди житла, а лише на підставі поданої заяви плюс декларація. В цьому разі заява дає право представникам соцзахисту провести перевірку умов проживання заявника та його матеріального забезпечення. Тільки після цього винести свій вердикт – призначити субсидію чи ні.

Згідно законодавства, з 1 січня 2019 року оплата субсидій буде проводиться безпосередньо споживачеві (готівкові гроші). Тобто, з наступного опалювального сезону, люди, яким призначена дана державна допомога, будуть оплачувати комуналку самостійно, а зекономлені гроші можна буде залишити на власні потреби.

Саме тому держава прагне до моменту повного переходу на монетизацію, впевниться, що дійсно допомагає тим, хто потребує.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.