Технологія монолітного зведення висотних будівель в сучасному будівництві

04:09
Технологія монолітного зведення висотних будівель в сучасному будівництві

На сьогоднішній день існує кілька надійних способів зведення висотних будівель (більше 9-ти поверхів). Незважаючи на появу інноваційних матеріалів, деякі технології будівництва залишаються колишніми. Наприклад, дуже популярний в 30-ті роки ХХ ст. досвід монолітного будівництва, знайшов широке застосування і сьогодні. Різновиди цього методу (монолітне і монолітно-каркасне), є не тільки сучасними, але й перспективними. Для даного способу зведення висотних будівель, найчастіше використовують опалубки. Це спеціальні форми, в які заливають бетон прямо на будмайданчику. Нові будівельні матеріали дозволяють зробити приміщення з бетону більш затишним взимку і дарувати прохолоду влітку. Найчастіше для зведення висоток використовують опалубки багаторазового використання.

Така технологія будівельного процесу, дозволяє прискорити темп зведення споруд і, відповідно, значно зменшити кошторис. Застосування пенопростирола, дозволяє збільшити показники теплозбереження, оскільки цей матеріал значно мінімізує мости холоду, а також сприяє підвищенню показників звукоізоляції, зменшує вагу будови і підвищує його міцність. Важливим позитивним показником такого способу будівництва, є можливість втілити в життя самі вигадливі архітектурні рішення і форми.

Монолітний спосіб має як свої переваги, так і недоліки – неможливість проводити будівельні роботи при низьких температурах повітря.

Тим не менш, сучасні зодчі не відмовляються і від інших способів зведення споруд – цегляна кладка, збірне будівництво (блоки і панелі), а також змішаний тип, коли застосовують кілька способів.

Моніторинг технологій зведення будівель в США і західноєвропейських країнах, показав, що 60-80% всіх споруджуваних будівель зводяться з монолітного бетону. Це свідчить про те, що нинішні темпи будівництва, поступово витісняють цеглу, хоча будинки з цього матеріалу залишаються найбільш комфортними для проживання. Нові технології поступово відсувають класику.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.