Концесійні дороги в Україні

03:56
Концесійні дороги в Україні

Якість доріг в Україні не радує ні автолюбителів, ні навіть пішоходів, адже вони також користуються транспортом.

Часткові ремонти дорожніх покриттів, їх реконструкція, не вирішують проблем. Одним з виходів із ситуації, що склалася, може бути початок активного будівництва приватних доріг. Дану ініціативу підтримали і в Укравтодорі.

Приватні (концесійні) дороги – це магістралі, які відрізняються високоякісним покриттям. Вони скорочують час прямування. Але є одна умова, – така дорога може будуватися тільки паралельно вже існуючим шосе. Крім цього є ще ряд критеріїв, які потрібно дотриматися: досліджень трафіку на вітчизняних дорогах, точний розрахунок часу окупності. І найголовніше – це знайти інвестора.

При умовах, що всі пазли зійдуться, буде оголошено тендер. І тоді, вже в 2019 році може розпочатися будівництво приватного дорожнього полотна. Потім, протягом 30 років, компанія-інвестор буде вилучати плату за проїзд по цьому відрізку шляху.

У минулому було кілька спроб запустити такий проект, але безуспішно. Таким чином, будівельного буму щодо концесійних доріг в нашій країні не очікується, оскільки досліджень про окупність такого капіталовкладення немає. Залишається сподіватися на те, що такі платні дороги будуть будувати об'єднавши державні інвестиції з капіталовкладеннями приватних бізнес-структур.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.