Новинка у сфері будівництва доріг – самовідновлювальний асфальт

03:56

Учені з Нідерландів зробили сенсаційне відкриття – асфальт з вкрапленнями сталевих волокон. Таке асфальтове покриття, практично «безсмертне». Адже, якщо в процесі експлуатації дорожнього полотна, на його поверхні утворюються тріщини або ямки, то під дією магнітної напруги саме вони ліквідуються.

На даний момент, в розробці вчених спеціальна система, яка дозволить проводити підзарядку для спеціалізованої техніки. Для укладання самовідновлювального бетону потрібен і особливий електрокар.

На думку експертів, для такого ремонту дорожнього покриття досить підігнати спеціальну машину, оснащену потужним електромагнітним генератором. Про пробки або тимчасове обмеження руху на ремонтованих ділянках, можна буде забути назавжди.

Що стосується вартості такого асфальтового покриття, то воно обійдеться на 25% дорожче звичайного. Але, за словами самих винахідників, його термін експлуатації вдвічі більше традиційного. На даний момент, на одній з багатьох магістралей Нідерландів, вже сьомий рік проходить тестування інноваційного покриття. Поки все йде за планом.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.