Споруди зведені з картону

03:55
Споруди зведені з картону

Архітектор Шигеру Бана (Японія) пропонує в капітальному будівництві використовувати картон, як основний будівельний матеріал.

Всім відомі японські традиції творити з паперу чари – орігамі (древнє мистецтво складання паперових фігурок), кусудама (з паперових квітів роблять кулі), катагами (мистецтво вирізання цілих картин з рисового паперу з допомогою спеціального ножа і трафарету). А також той факт, що ще з незапам'ятних часів, японці використовували папір для облаштування міжкімнатних перегородок. Відомий японський архітектор Шигеру Бана запропонував щось неординарне – будувати з паперу (картону) капітальні, будівлі.

Спочатку це були тимчасові споруди, які широко використовувалися як тимчасове житло для жертв стихійних лих. Наприклад, досвідчені зразки Шигеру Бана, були дуже до речі, після руйнівного цунамі в 2011 році. Надалі талановитий архітектор почав експерименти у сфері заміни залізобетонного каркаса будівлі на картонний. І у нього це вийшло. За основу, архітектор взяв сполучені особливим способом труби з дуже щільного картону, і сконструював з них грунтовний міцний каркас для майбутнього будинку.

Удосконаливши в процесі роботи свою власну технологію, Шигеру Бан ризикнув зводити величезні капітальні будинки та інші споруди, використовуючи свій винахід.

Як приклад, використовуючи картон, йому вдалося побудувати цілий храм Івана Хрестителя в Новій Зеландії. Примітно, що нова сакральна споруда постала на місці старої, яку було зруйновано внаслідок землетрусу в 2011 році. Зведений храм є одним з найкрасивіших і незвичайних культових споруд у світі.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.