З-D технології як ефективний засіб у боротьбі з перевищенням швидкості

03:54
З-D технології як ефективний засіб у боротьбі з перевищенням швидкості

Останнім часом не вщухають суперечки, пов'язані з зміни ліміту перевищення швидкості в населених пунктах та на визначених ділянках дороги. Не секрет, що часто водії ігнорують знак про зниження швидкості перед пішохідним переходом. Тому, в Укравтодорі було прийнято рішення про застосування З-D технологій в процесі облаштування пішохідних переходів.

Метод нанесення тривимірного зображення зовсім не новий. Фантом, у вигляді «ширяють балок» виникає попереду автомобіля, що рухається – це, напевно, самий ефектний спосіб вплинути на автомобілістів, щоб вони скидали швидкість. Але, досвід зарубіжних країн показує, що водії дуже швидко звикають до цього спецэффекту і такий обман перестає діяти.

Перший час, ефективність ноу-хау просто вражала своїми показниками, але, з часом, вони повернулися в колишні рамки. Фахівці прийшли до висновку, що застосування З-D ефекту (оптичний обман) мають сенс тільки на швидкісних магістралях при великому машинопотоке. І зовсім не має ніякого сенсу в темний час доби – тривимірне зображення зникає. А також, стає невидимим при підвищеній вологості повітря (туман, дощ).

І все ж, незважаючи на свою тимчасову ефективність, 3-D зображення на пішохідних переходах, хоч і на деякий час, але привнесуть свою вагому лепту у забезпечення безпеки руху. Ефекту ширяють балок під силу врятувати десяток (а то й більше) людських життів.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.