Теплопостачання Кропивницького: виклики і перспективи

03:46
Теплопостачання Кропивницького: виклики і перспективи

Проблема з теплопостачання м. Кропивницький вже більше трьох років одна з найважливіших комунальних проблем. Із-за критичної кількості квартир, оснащених автономними системами, КП «Теплоенергетик» стало збитковим.

Міська влада вживали різних заходів, щоб уберегти підприємство від банкрутства, а місто — від відсутності тепла в зимовий період. До вирішення питання про модернізацію тепломагістралей і системи теплозабезпечення міста залучили фахівців Інституту промислової екології.

11 січня був представлений звіт, аналітичні висновки щодо стану з опалення жител у Кропивницькому. Ситуація, яка склалася в місті, на думку фахівців, критична: з-за хаотичної встановлення систем індивідуального опалення розбалансовані тепломережі.

Центральним опалення на сьогоднішній момент користуються близько 40% жителів Кропивницькому. Це призводить до суттєвих втрат тепла, збільшення тарифів на тепло, актуалізує питання про оплату обігріву місць комунального користування. Головна проблема — збільшення розміру плати за цю послугу. Більшість просто не в змозі її оплатити і при цьому не в змозі встановити системи індивідуального опалення.

Міська рада прийняла рішення за пільговою програмою встановити автономне опалення в 299 квартирах. Це ті будинки, в яких більшість мешканців уже мають індивідуальне опалення.

Крім того, директор Інституту промислової екології Олександр Сігал запропонував обладнати модульні газові котельні, які б обслуговували кілька багатоквартирних будинків. Це так звані квартальні котельні, обладнані гидронными котлами, які вже позитивно зарекомендували себе в інших містах України.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.