Нове законодавство, або чого очікувати будівельникам від нових законопроектів?

03:44
Нове законодавство, або чого очікувати будівельникам від нових законопроектів?

Будівельна галузь одна з небагатьох, яка зазнала в 2017 році багато змін у законодавстві. Плануючи діяльність на 2018 рік, багато забудовників з цікавістю і тривогою очікують прийняття окремих нормативних актів, які покликані збалансувати розвиток галузі.

Отже, що позитивного та негативного можна чекати від нововведень?

Позитивні зміни будуть після прийняття регламентних документів, які:

  1. Вдосконалять процедуру присвоєння поштових адрес об'єктам нерухомості (проект №7085). Інформацію про введення в експлуатацію об'єкта будівництва будуть подавати департаменти ДАБІ.
  2. Дозволять проводити роботи в історичних зонах, керуючись виключно історико-архітектурним опорним планом (Закон №6403).
  3. Звільнять забудовника від сплати частки у розвитку інфраструктури (№6540).

Є і моменти, які ускладнять діяльність будівельників:

  1. Для тих, хто будує будинки вище 4-х поверхів, буде ускладнена операція з отримання дозвільної документації. Їм обов'язково необхідно провести експертизу проекту будівництва, щоб отримати дозвіл, а щоб ввести об'єкт в експлуатацію доведеться отримувати сертифікат відповідності (Закон №1817).
  2. Органи місцевого самоврядування обмежені у видачі дозвільних документів у тому разі, якщо мова йде про будову, що перевищує 4 поверху (Закон №1817).
  3. Збільшено кількість позапланових перевірок, які будуть проводиться органами державної архітектурної служби (Закон «Про містобудування).
  4. Необхідність отримання ліцензії для будівництва об'єктів III категорії складності.

Нові законодавчі акти передбачають відкритість всіх дій, пов'язаних з отриманням дозвільних документів, але разом з тим, передбачають збільшення відповідальності за проведення робіт і здачу об'єкта в експлуатацію.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.