Перший хмарочос був побудований в Чикаго в 1885 році. Це була будівля Страхової компанії. Патент на будівництво будівель такого типу отримали голландці, які дуже швидко усвідомили, яким чином можна розмістити велику кількість людей на невеликій площі. З часом технологія удосконалювалася, але зростали і потреби людей.
Сучасні архітектори приступили до розробки концепції створення вертикальних міст. Це зможе вирішити проблему урбанізації. У Китаї і Еміратах розробляються проекти створення таких будинків.
У Дубаї буде зведено будинок у 189 поверхів, в якому зможуть оселитися 25 тис. осіб. У ньому будуть розміщені магазини та офіси.
По всій площі стін будуть розміщені сонячні батареї. Їх обладнають спеціальними інженерними пристроями для збору дощової води. Таким чином, в будинку будуть використовувати відновлювальну енергію.
В контексті цього стає актуальною ідея вертикальних садів. Вони не так давно стали популярними в мегаполісах, жителі яких далекі від природи.
Сади такого типу досить складні в обслуговуванні конструкції. Лондонські архітектори запропонували спеціальну систему збору дощової води для поливу рослин у вертикальних садах. Вона стікає у спеціальні резервуари, що приховані позаду установки. Шляхом крапельного зрошення підтримується необхідна вологість і мікроклімат таких зелених насаджень.
Об'єм резервуарів достатній для того, щоб забезпечити рослини водою протягом шести тижнів.
Завдяки таким зеленим насадженням поліпшується клімат в місті, а людина може, не покидаючи будинок, пройтися по тропічному вічнозеленому лісу.