7 ознак того, що купуєте квартиру у афериста: нюанси вторинного ринку нерухомості

03:38
7 ознак того, що купуєте квартиру у афериста: нюанси вторинного ринку нерухомості

Щоб не стати жертвою шахраїв, які продають житло на вторинному ринку нерухомості, зверніть увагу на такі нюанси угоди:

  1. В реєстрі прав власності немає імені продавця. Реєстр власників в Україні діє з 2011 року. Вимагайте документ від продавця, який би підтверджував його права на об'єкт. Насторожитеся, коли ім'я власника в електронному реєстрі не збігається із зазначеною на пред'явлених продавцем. Це може бути звичайний орендар.
  2. Відсутність прописаних осіб на продавану житлоплощі. На момент укладення купівлі-продажу у квартирі не повинні бути прописані інші люди. Якщо такі є, це не вплине на підписання угоди, але виписати їх пізніше з цієї житлоплощі буде проблематично, особливо якщо це діти до 18 років.
  3. Законність одержання житла у спадок. Якщо зіткнулися з такою ситуацією, то вимагайте свідоцтво про право власності. Перевірте чи судових тяжб з питання спадкування.
  4. Вибір нотаріальної контори. Не погоджуйтеся на нотаріуса продавця. Наполягайте на альтернативу. Будь-який договір купівлі-продажу повинен бути завірений нотаріально.
  5. Велика сума завдатку. Якщо продавець зажадав 30-50% від суми в якості завдатку, то є загроза того, що після отримання грошей він зникне.
  6. Продавець відмовляється показувати квартиру до оформлення угоди. Якщо робите покупку, вивчивши попередньо тільки фотографії, то будьте пильні: картинка може не відповідати дійсності. Всі огляньте самостійно.
  7. Угода по довіреності. Якщо продавець діє по довіреності, будьте обережні, тому що при здійсненні афери таким способом, довіреність на момент підписання може бути відкликана. Тоді угода анулюється, а гроші будуть втрачені.

Уважно вивчіть всі документи, які підтверджують право власності, зверніться до юристів або самостійно складіть запити, щоб перевірити їх законність.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.