Чому забудовники відмовляються від зведення малогабаритного житла?

03:37
Чому забудовники відмовляються від зведення малогабаритного житла?

Моніторинг будівельного ринку України в 2017 році показав, що більшість забудовників відмовляються від зведення житла за типом «готельок».

Українські нормативні акти ДАБІ, що визначають типи і класи житла, наказують 30 м2 як мінімальні норми для однокімнатних квартир. Smart-квартири, гостинки в ці параметри не вписуються, тому що їх площа стартує від 11 м2.

Незважаючи на це забудовники пропонують квартири такого типу. Вони умудряються підвести сумарно загальну площу таких будівель під архітектурні та будівельні норми і таким чином обходять закон.

Однак, як показує ринок житла, тренд маленьких квартир — справа минулого. Багато будівельні компанії відмовляються від зведення житла такого типу з кількох причин:

  1. Надлишок пропозицій.
  2. Покупці такого типу житла — інвестори — ті, хто купує житло не для себе, а для здачі в оренду. Тому інтерес до нього обмежений.
  3. З економічних міркувань, оскільки витрати на зведення готельок практично такі ж, як на спорудження повнометражних однокімнатних квартир. Другі користуються великим попитом, тому їх вигідніше будувати.

Забудовники голосують своїми інвестиціями. Сьогодні в тренді комфортні і повнометражні квартири. Найчастіше покупець вимагає житло по турецькому типу: не просто відремонтовані квартири, але і з меблями та побутовою технікою.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.