Реформа ЖКГ і комфорт українців

03:37
Реформа ЖКГ і комфорт українців

На початку листопада 2017 року Верховна Рада України прийняла новий Закон «ПРО ЖКП». Багатьох українців обурює той факт, що за новим законодавством за все, що відбувається з комунальною сферою багатоквартирного будинку у відповіді будуть самі мешканці. У першу чергу це стосується питання оплати комунальних послуг, контроль за витрачанням ресурсів.

Не платить сусід — платиш ти

Не секрет, що багато шукають способи, як зменшити показники лічильників не за рахунок економії, а з допомогою пристроїв, який «відмотують» тому кіловати або кубометри або просто зупиняють лічильник.

Якщо раніше таких недобросовісних клієнтів ловили постачальники комунальних послуг, то тепер це завдання сусідів. Лічильники, якими постачальники забезпечать кожен будинок, будуть показувати скільки води і теплоносіїв отримав будинок. Як будуть ділити ці цифри між собою мешканці, справа їх внутрішнє. За тих, хто відмотувати показники, фактично, будуть платити всі домовласники.

Трохи історії

Багатьох ця ситуація обурює, але хотілося б нагадати, що такий спосіб уже був ефективно застосований в історії.

У XIV столітті Європою прокотилася бубонна чума, що забрала життя 25 мільйонів чоловік. Однією з причин її поширення були щури, які плодилися в смітті, выбрасываемом на вулиці нечистоплотними жителями міст.

Тому по завершенні пандемії і щоб уникнути її повторення в Німеччині прийняли закон, що зобов'язує всіх мешканців прибирати біля своїх будинків і спалювати або прикопувати сміття. Впливу цей законодавчий акт на людей не мав, тому, щоб підсилити його ефект взяли додаткові регулюючі норми: жителі повинні були доносити один на одного у разі виявлення сміття біля будинків сусідів. А щоб такий громадський контроль був дієвим, влада запропонували штрафувати за недоносительство, а якщо повідомляєш, про те, що у сусіда бруд і сміття у дворі, то отримуєш частина його земельної ділянки.

За рік Німеччина стала найчистішою країною. Досі коли мова заходить про німців, то пригадується їх охайність.

Що чекає на українців?

Віце-прем'єр-міністр Р. Зубко повідомив, що ефект від реформи ЖКГ українці відчують через 3-5 років.

Прийняті норми закону змусять постачальників модернізувати магістралі і мережі, надавати об'єктивні дані щодо формування тарифів. На все це Світовий банк виділяє тепло — і водопостачальним організаціям 1 млрд євро, а Європейський інвестиційний банк — 400 млн.

Крім цього, держава шляхом монетизації субсидій та переведення їх залишків в інвестиції допоможе підприємствам, які постачають комунальні послуги поліпшити системи і модернізувати їх.

Спільна відповідальність мешканців за своєчасну оплату наданих послуг дозволить розвивати комунальну сферу.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.