Незаконна експлуатація приміщень

03:31
Незаконна експлуатація приміщень

Стало вже традицією обладнання магазинів у житлових будинках. Зазвичай це продуктові магазини та торгові точки, які продають дрібні побутові товари, побутову хімію.

Що про це говорить закон України і які процедурні дії повинен виконати підприємець, щоб відкрити магазин в багатоквартирному будинку?

  1. Створення торгових точок у житлових приміщеннях не суперечить закону України.
  2. Підставою для офіційного відкриття магазину в багатоквартирному будинку є дозвіл мешканців будинку або уповноважених ними органів (голови, керуючого або ради ОСББ). Всі господарські приміщення, які знаходяться в будові — власність мешканців. Саме вони розпоряджаються правами оренди, продажу і т. п. Тому органи самоврядування без дозволу власників приватизованого житла не можуть самовільно давати дозволу на будь-які дії з їх будинком: здавати в оренду, дозволяти прибудови або перебудови.
    Примітка. Іноді виявляється, що горища, підвали і т. п. виявляються приватизовані третіми особами. Якщо цей процес проходив без участі власників квартир цього будинку, то така приватизація анулюється.
  3. Переведення приміщення у нежиле. Це можливо на підставі отримання від органів самоврядування підтверджуючих документів про виведення одиниці з житлового фонду.
  4. Обладнання магазину повинно відповідати санітарним та протипожежним нормам. Для цього після перебудов і перепланувань необхідно отримати дозвіл ДАБІ на введення приміщення в експлуатацію. Якщо мешканці поскаржаться на шум, наявність сторонніх запахів або появі гризунів, то магазин закриють. Це ж відбудеться і з-за порушення техніки безпеки.

Саме не дотримання позицій пунктів 2 і 4 призвели до закриття магазину р. в Долинське на Кіровоградщині. Заборонні документи були видані 2 листопада 2017 року. ГАСИ підтвердило порушення порядку отримання дозвільних документів та не виконання вимог містобудівного законодавства власниками магазину промислових товарів по вул. 8-го березня. Призначений штраф в розмірі 623 080 грн.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.