Топ-5 нових будівельних технологій

03:30
Топ-5 нових будівельних технологій

З чого тільки не стоять сучасні будинки: з сміття, з бетону що світиться, з соломи яка не горить, надміцного пластику. Представляємо топ-5 модерних технологій зведення будинків.

1. Купольний будинок (Росія, Японія)

Спосіб зведення будинків-бань з дерева без жодного цвяха відомий з незапам'ятних часів. Будівельники Японії і Росії вдосконалили цей метод. Вони створили нову конструкцію замків між елементами конструкції. Завдяки їм каркас витримує різні навантаження — бічні, вертикальні та ін. Ця технологія дозволяє створити сферичну будову без цвяхів в рекордно короткий термін. Елементи виготовляються з такою точністю, як конструктор «Лего», тому труднощів зі збиранням не виникає.

2. Будинки зі сміття, надруковані на 3D-принтері (Китай)

Китайці придумали економічний і екологічний спосіб побудови будинків. Вони створили величезний 3D-принтер. Його вражаючі розміри: 150 х 10 х 6 м. Цей принтер друкує будівлі з будівельних відходів та промислового сміття. Друкувальний пристрій настільки потужний, що виробляє до 10 будинків за добу. Вартість кожної будівлі не перевищує 5 тисяч доларів.

Гігантський принтер зводить тільки зовнішній каркас, а внутрішні стіни добудовуються вручну.

За допомогою цієї технології Китай прагне вирішити нагальну проблему дешевого житла.

3. Біопластик як будівельний матеріал (Голландія)

У Нідерландах застосували ту ж технологію друку будинків на 3D-принтері, але з використанням біопластика. Виготовляються конструктивні елементи, які надалі збираються, як конструктор «Лего». Архітектуру таких будівель легко змінити, перепланувавши розташування цих частин.

Біопластик створюють за спеціальною технологією з мікрофібри і рослинного масла. Фундамент будівель створюється з полегшеного бетону.

Ця технологія переверне всю будівельну індустрію, тому що такі будинки легко демонтувати і переплавити на щось нове, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

4. Самовідновлювальний бетон

Ідея створення такого матеріалу прийшла несподівано завдяки вивченню фізики черепашок. Вчені протестували мінеральний склад раковин, визначивши сполуки, які впливають на еластичність раковин. Ці мінерали стали додавати у бетон. Він став більш зносостійким, в ньому менше тріщин і він став на 50% легше звичайного будівельного матеріалу такого типу.

Цей бетон не ламається: коли знімається навантаження, відбувається його регенерація. Це відбувається завдяки звичайному природному явищу — дощу. Мінерали бетону входять у реакцію з водою і утворюється карбонат кальцію, який скріплює тріщини і пошкодження в бетоні. Таким чином, навіть тимчасова деформація такого бетону не позначається на його міцності. Це змінює підхід до створення несучих конструкцій.

5. Будинок, який висить у повітрі (Японія)


Японські архітектори вирішили проблему кардинально сейсмостійких будівель. Вони створили літаючі будинки. Була створена технологія, яка дозволяє домівкам, під час підземних поштовхів, підніматися над землею.

Це відбувається з-за повітряної подушки, яка підніме будинок над земною поверхнею після подачі сигналу датчиками. Вони активують компресори, що знаходяться в основі будинку, і він починає левітувати. При цьому фундамент залишиться на землі. Після паріння будинок приземлиться на нього.

Будівельні технології, які з'являються останнім часом свідчать про те, що людство прагне зменшити свій вплив на навколишній світ.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.