Скільки «жити» вашому будинку?

03:28
Скільки «жити» вашому будинку?

Житловий фонд України, побудований в радянський час, найближчим часом вичерпає експлуатаційний ліміт. За нормативами, які діють в українській державі, більшість будинків, побудованих у 1980-х рр. повинні бути реконструйовані. Що вже говорити про «хрущовках» чи довоєнних «сталінках», термін експлуатації яких ось-ось закінчиться.

Якщо вірити стандартам, то повоєнні «сталінки» протримаються як мінімум до 2095 року, якщо в них своєчасно робити реконструкцію та проводити ремонтні роботи. Панельні будинки, відбудовані в 1960-х — 1980-х рр., протягнуть до 2050 року. Зазначені дати — червона риска, яка передбачає знесення цих будівель.

Експерти ж стверджують, що зазначений строк експлуатації цих будівель завищений. З-за несвоєчасного капітального ремонту, який потрібно проводити кожні 20-30 років, вологи і проблем з комунікаціями, зношуваність несучих конструкцій збільшується в рази. Поточна дах вб'є будинок в лічені роки, діряві труби знищать стіни.

До цього необхідно додати несанкціоновані перепланування, які проводять мешканці, непродуману і неадекватну заміну комунікаційних систем. Все це зменшує термін життя будинку. Як наслідок, з кожним роком зростає кількість аварійного житла.

Держкомстат України зафіксував на 2017 рік понад 59 тис. житлових будинків, які знаходяться в аварійному або застарілому стані. В них проживає майже 90 тисяч людей, яких необхідно переселити, щоб провести ремонтні роботи. Однак це неможливо через брак бюджетних коштів.

Що можуть зробити українці, які живуть у таких будинках?

Ст. 382 ЦК України свідчить, що вдома разом з їх дірявими дахами, погано працюючими ліфтами, затопленими підвалами — власність квартиронаймачів і власників квартир. Отже, реконструкція — на їх совісті.

Ремонт 9-поверхівки на 100 квартир потягне на 2 млн грн, тобто кожна квартира повинна віддати на капительную реконструкцію як мінімум 20 тис. грн. Це під силу не кожному.

Вихід, вважають експерти, один і він недосконалий — створювати фонди. Мешканці проводять відрахування на капремонт, у тому числі такі перерахування роблять ті, хто продає і купує квартири, отримує у спадок. Як варіант, можна шукати інвестора. Головне — не потрапити в лапи аферистів і шахраїв, які скористаються грошима фонду.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.