Працювати по-новому: відповідальність будівельників за якість своєї роботи

03:25
Працювати по-новому: відповідальність будівельників за якість своєї роботи

Кабінетом Міністрів України у жовтні 2017 року був представлений на розгляд Верховною Радою нормативний акт №7151. Цей формуляр визначає і регламентує базові правила постачання будматеріалів і введення об'єктів в експлуатацію. За основу цього законопроекту були взяті європейські норми будівництва.

Що зміниться:

  1. Дано старт дії регламенту (ЄС) №305/2011, прийнятого ще в 2013 році. В ньому чітко прописані всі функції учасників ринку будівельних матеріалів: вказано, де і яка міра відповідальності виробника, продавця і виконавця. Якщо раніше приватний підприємець міг купити цемент і розвести його попелом, щоб продати більше, то тепер, згідно з цим законом, він відповідає перед наглядовим органом, скільки купив і скільки витратив матеріалу. В ідеалі це має захистити будівельників і споживачів від неякісних будматеріалів.
  2. Посилюються вимоги до якості матеріалів, призначених для зведення нових об'єктів, більш суворими стануть вимоги до проектів та технологій, що відобразиться на отримання дозвільних документів. Тепер забудовник зобов'язаний надати декларації, в яких відображені експлуатаційні характеристики об'єкта, технічну документацію, де описані дані її апробації. Завдяки цьому будуть введені нові види будівельних матеріалів. При цьому зменшиться адміністративний вплив держави на цей процес. Головне завдання цього регламенту — забезпечити безпеку споруд.
  3. Більш жорстокими стануть вимоги щодо дотримання шумо-, теплоізоляції, пожежної безпеки.
  4. Встановлено обов'язкове розпорядження, яким повинні відповідати всі будівлі і житлові комплекси, — забезпечення комфортності. Будівлі повинні бути безпечними і зручними для проживання: необхідно забезпечити їх якісними вентиляційними системами, освітленням, опаленням і т. д.
  5. Всі будинки повинні бути енергоефективними, а їх системи життєзабезпечення енергозберігаючими.

Завдяки введенню цих нормативів, правил ведення будівельного бізнесу стануть прозорішими, сформовані чіткі нормативи підвищать якість здаються в експлуатацію об'єктів.

Законопроект також покликаний захистити споживачів від обману з боку забудовника: статті цього акта передбачають надання покупцям усіх відомостей про якість матеріалів, застосованих для зведення будинку, його безпеки.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.