Чи зменшаться суми в платіжках за тепло в 2017-2018 року?

03:23
Чи зменшаться суми в платіжках за тепло в 2017-2018 року?

12 вересня 2017 року Г. Зубко у своєму блозі прокоментував Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Він підкреслив, що відсутність такого виду обліку споживання тепла, призводило до того, що Україна щорічно втрачала 3 млрд. грн. Було пораховано, що споживачі використовують тільки 7, 2 млрд. м3 газу, а 11, 4 млрд. м3 викидаються на вітер з-за погано утеплених будівель, застарілих тепломагістралей.

Щоб квартиронаймач платив тільки за те, що поставляється в його житло, необхідний подібний облік і контроль. До того ж, на думку Г. Зубко, цей нормативний акт змусить власників нерухомості утеплювати будинки, а постачальників гарячої і холодної води – ремонтувати трубопроводи, щоб зменшити виробничі втрати.

Недобросовісні компанії, що постачають тепло, перекладають на плечі споживачів свої збитки і витрати на обслуговування старого обладнання. З-за цього щороку українці стають біднішими на 10 млрд. грн. Це гроші, які складають надприбыли таких компаній. Все це пов'язано з завуалированностью схеми формування рахунків та з-за можливості компенсувати свої збитки з бюджету.

Закон дає можливість споживачеві самостійно контролювати використані кубометри і формувати свої платежі. Г. Зубко висловив надію на те, що вже в цьому році українці відчують вигоду від встановлення квартирних та будинкових лічильників тепла і води. Чиновник навів приблизні підрахунки економії від установки апаратів комерційного обліку комунальних послуг. Вони становитимуть від 200 до 600 грн для мешканців багатоповерхівок.

Економія виникне через різницю між нормативними та фактичними витратами. Керуючий ОСББ буде розподіляти обсяг використаного тепла, виходячи з показів загальнобудинкового лічильника. При цьому обов'язково будуть враховуватися дані квартирних вузлів обліку.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.