Автономне опалення в будинках Кропивницького

03:23
Автономне опалення в будинках Кропивницького

Торік міський голова заборонив видавати дозволи на встановлення автономних систем опалення в багатоквартирних будинках. На його думку, те, що значна частина городян за попередні десятиліття вже оснастили свої житла автономками, призвело до збитковості КП «Теполоэнергетик», неефективності споживання газу. Однак, як показала життя, така заборона не привів ні до поліпшення надаються комунальним підприємством послуг, ні до підвищення рентабельності його роботи.

У Кропивницькому є будинки, де у більшості встановлені індивідуальні опалювальні системи, і тільки кілька сімей їх не мають. Андрієм Райковичем було піднято питання про неефективність підведення центрального опалення до таких багатоповерхівок. На засіданні міської ради в початку літа 2017 року було вирішено відключити ці будинки від загальної тепломагістралі.

Заступник мера Олександр Мосін 12 вересня 2017 року виступив із заявою, що до початку опалювального сезону від центральної опалювальної системи будуть відключені 74 будинки, де тільки 1-2 власника не мають автономок. Зазвичай це люди, які відносяться до категорії соціально незахищених верств населення – пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні сім'ї, інваліди і т. д. Їм не по кишені встановлення такого обладнання.

Органи місцевого самоврядування знайшли вихід з ситуації, що склалася, завдяки програмі «IQ energy», розробленою НАК «Нафтогаз України» спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку, такі власники квартир зможуть встановити автономне опалення, заплативши лише 15% від повної вартості оснащення. Програма передбачає компенсувати цим сім'ям 35%, а органи місцевої влади беруть на себе виплати 50%.

Олександр Мосін уточнив, що процес відключення квартир від центральної системи опалення тільки стартував, тому одноразово оснастити до кінця року всі 240 квартир, що потребують автономному обладнанні, не представляється можливим.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.