Будівельники проти стихії: про плавучі і водонепроникні житлові конструкції

03:22
Будівельники проти стихії: про плавучі і водонепроникні житлові конструкції

Все частіше кліматичні зміни впливають на життя людей. Землю розбурхують землетруси, цунамі, урагани. Останній циклон з жіночим ім'ям «Ірма», що пронісся по Флориді, продемонстрував впевнену в своїх силах людству могутність природної стихії.

Хоч Україна і не знаходиться в епіцентрі ураганів і циклонів, подібних «Ірмі» або «Харві», але питання повені, підтоплення осель актуальне для багатьох регіонів нашої країни. Тому українцям будуть цікаві новинки будівельної сфери, які стосуються створення нового типу будинків, стійких до різних кліматичних катаклізмів.

Тим, хто живе в зонах ризику підвищення вод, будуть корисні напрацювання в'єтнамських архітекторів, які пропонують оснащувати будинки своєрідними ходулями – залізобетонними палями, що піднімають фундамент на 1,5 – 2 метри, перешкоджаючи затоплення житла під час сильних паводків.

Компанія «Morphosis Architects» запропонувала проект водонепроникного будинку. Такі типи будівель називаються плавучими, тому що споруджені за типом плота, який під час стихійного лиха може утримуватися на плаву, забезпечуючи безпеку його мешканців.

Якщо такі будинки обладнати спеціальними електронними датчиками контролю вологості повітря та опадів, то можна створити досить комфортні умови перебування на цьому плоту під час бурі.

Тим, хто вирішив побудувати котедж на береговій лінії, стане в нагоді досвід «Studio Peek Ancona», яка розробила конструкцію, яка може протистояти шторму і підйому води до 4 метрів. Її особливість полягає в тому, що вона монтується на колоноподібному бетонному або сталевому фундаменті.

Сам будинок являє собою металевий каркас, обладнаний дерев'яними панелями з кедра, що забезпечує йому водонепроникність. Головною особливістю цієї будівлі є те, що він спроектований таким чином, щоб під час злив або попадання хвиль вода легко скочувалася, не затримуючись на конструктивних елементах.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.