Вчені невпинно шукають технологічні новинки для зведення і обробки будівель, які будуть поєднувати екологічність і унікальні експлуатаційні якості. Ось деякі з них.
Міцна павутина
Відомо, що павукова мережа – найбільш міцне плетіння, створене живим організмом. За аналогією з нею вчені вирішили створити суперміцний і пружний матеріал. Передбачається, що він буде створюватися за допомогою молекул води. Саме вони разом з кремнієм і целюлозою складають базу цього засобу – гідрогель. Коли вода випаровується з гелю, то створюються тонкі, але дуже довгі нитки, які створюють пружинисте полотно.
Овеча шерсть як утеплювач
У гонитві за новинками ринку екологічних будматеріалів багато європейців, австралійці і новозеландці використовують для теплоізоляції овечу вовну. Привабливість цього матеріалу полягає не тільки в її органічному походженні, але і в тому, що він не піддається впливу грибка, не приваблює комах, а якщо його обробити спеціальними сумішами, то не займається.
Цей утеплювач чудово реалізує свій звукоізоляційний потенціал, інтенсивно поглинає вологу, завдяки чому можна не побоюватися появи конденсату в будинку, не змінює форми.
Соляний будинок
Будинок з солі – мрія багатьох астматиків та алергетиків, адже таке приміщення істотно покращує їх життя. Однак, як показали дослідження, такі приміщення сприятливо впливають на стан дихальних шляхів та шкіри здорових людей.
Вчені розробили і створили спеціальні будівельні блоки з солі, з допомогою яких можна швидко і легко звести екологічно чисту будову. Розробник цієї технології нідерландський архітектор Ерік Джоберс вважає такі будівлі оптимальною альтернативою традиційним будівельним матеріалам.
Соляну цеглу роблять з морської води, випарюючи її за допомогою сонця. Вони користуються особливою популярністю в районах з посушливим кліматом, тому що мають невеликий відсоток стиснення.
Будинки з цього матеріалу користуються особливою популярністю в Катарі та в країнах Перської затоки.
Вікно, що поглинає звук
Корейські вчені винайшли скло, унікальне за своїми фізичними якостями. Воно пропускає повітря, але при цьому інтенсивно поглинає будь-які звуки.
Такі вікна представляють собою модулі, що складаються з декількох секцій. Вони невеликі за розмірами (до 15 см2), тому у великих віконних отворах їх розташовують у певному порядку. Такі вікна нагадують металопластикові конструкції, в яких елементи розташовуються на відстані 4 см один від одного.
Склопакети оснащені прозорими циліндрами, виготовленими з пластику. Вони закриваються кришками, в яких пророблені отвори. Це пастки для звуку, що знижують децибели, і одночасно сучасна природна вентиляційна система.