Будматеріали майбутнього

03:21
Будматеріали майбутнього

Вчені невпинно шукають технологічні новинки для зведення і обробки будівель, які будуть поєднувати екологічність і унікальні експлуатаційні якості. Ось деякі з них.

Міцна павутина

Відомо, що павукова мережа – найбільш міцне плетіння, створене живим організмом. За аналогією з нею вчені вирішили створити суперміцний і пружний матеріал. Передбачається, що він буде створюватися за допомогою молекул води. Саме вони разом з кремнієм і целюлозою складають базу цього засобу – гідрогель. Коли вода випаровується з гелю, то створюються тонкі, але дуже довгі нитки, які створюють пружинисте полотно.

Овеча шерсть як утеплювач

У гонитві за новинками ринку екологічних будматеріалів багато європейців, австралійці і новозеландці використовують для теплоізоляції овечу вовну. Привабливість цього матеріалу полягає не тільки в її органічному походженні, але і в тому, що він не піддається впливу грибка, не приваблює комах, а якщо його обробити спеціальними сумішами, то не займається.

Цей утеплювач чудово реалізує свій звукоізоляційний потенціал, інтенсивно поглинає вологу, завдяки чому можна не побоюватися появи конденсату в будинку, не змінює форми.

Соляний будинок

Будинок з солі – мрія багатьох астматиків та алергетиків, адже таке приміщення істотно покращує їх життя. Однак, як показали дослідження, такі приміщення сприятливо впливають на стан дихальних шляхів та шкіри  здорових людей.

Вчені розробили і створили спеціальні будівельні блоки з солі, з допомогою яких можна швидко і легко звести екологічно чисту будову. Розробник цієї технології нідерландський архітектор Ерік Джоберс вважає такі будівлі оптимальною альтернативою традиційним будівельним матеріалам.

Соляну цеглу роблять з морської води, випарюючи її за допомогою сонця. Вони користуються особливою популярністю в районах з посушливим кліматом, тому що мають невеликий відсоток стиснення.

Будинки з цього матеріалу користуються особливою популярністю в Катарі та в країнах Перської затоки.

Вікно, що поглинає звук

Корейські вчені винайшли скло, унікальне за своїми фізичними якостями. Воно пропускає повітря, але при цьому інтенсивно поглинає будь-які звуки.

Такі вікна представляють собою модулі, що складаються з декількох секцій. Вони невеликі за розмірами (до 15 см2), тому у великих віконних отворах їх розташовують у певному порядку. Такі вікна нагадують металопластикові конструкції, в яких елементи розташовуються на відстані 4 см один від одного.

Склопакети оснащені прозорими циліндрами, виготовленими з пластику. Вони закриваються кришками, в яких пророблені отвори. Це пастки для звуку, що знижують децибели, і одночасно сучасна природна вентиляційна система.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.