Лізинг квартир: як це буде працювати в Україні

03:21
Лізинг квартир: як це буде працювати в Україні

Сьогодні в розробці Кабінету Міністрів України знаходиться програма довгострокової оренди жилих приміщень. Нею в найближчому майбутньому зможуть скористатися працівники бюджетної сфери та учасники бойових дій. Ця програма передбачає, що такі родини не просто зможуть проживати на знімних метрах, а виплачуючи певну щомісячну ставку, вони тим самим будуть робити внески на придбання цього житла.

Лізинговий механізм купівлі квартир і будинків схожий на ипотечний, але квартиронаймачеві не доведеться робити перший внесок, не потрібно надавати заставу та у будь-який момент, відмовившись від операції, він отримати вкладені кошти назад. Гроші, які він вносить в якості орендної плати, будуть зараховуватися як виплати на придбання житла. Річна ставка таких внесків становитиме 15, 3%

Передбачається, що повністю викупити житло наймач зможе через 20 років, однак цей термін може бути зменшений за бажанням і можливостям споживача.

Така програма суттєво вплине на будівельний ринок, активізує його, а також понад 400 тисяч родин, які сьогодні живуть на знімних квартирах отримають можливість придбати власне житло.

Цей пілотний проект стартує в поточному році, правда, охоплює тільки Київ. Забезпечити житлом на таких умовах Мінрегіон хоче в першу чергу сім'ї АТО-вцев, а пізніше, взяти в лізинг квартиру зможуть всі категорії громадян України.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.