Будівельні спеціалізації майбутнього

03:14
Будівельні спеціалізації майбутнього

Будівельна галузь сьогодні одна з швидкозростаючих. Зміни відбуваються стрімко. Нещодавно за допомогою 3D принтера роздрукували цілий будинок. Ця екзотика красується на вулицях Дубая. У Сінгапурі побудували міст, який має вигляд молекули ДНК. В процесі його будівництва були використані інноваційні прийоми та процеси.

В останні кілька років відбулися фантастичні прориви не тільки в принципах і концепції зведення будівель, були створені нові, більш технологічні, економічні, безпечні для природи та здоров'я людини матеріали. Знання їх особливостей дозволяє створювати унікальні і комфортні будівлі. Так, інноваційний напівпрозорий бетон зробить будівлю світлим, а «живе» скло буде регулювати рух кисню, оптимізує повітрообмін із зовнішнім середовищем. Розвивається концепція будівництва «розумних будинків», де найважливішу роль у життєзабезпеченні та функціонуванні відіграють цифрові технології.

Нові методи зведення будинків, нові матеріали, способи укладання, особливості проектування висувають своєрідні вимоги до знань, умінь і навичок професіоналів цієї сфери.

Які ж будівельні спеціалізації будуть найбільш затребуваними через кілька років і які навички будуть корисні?

Найбільш перспективними будуть ті професіонали, які оволодіють цифровими методами проектування будинків, оснащення приміщень різноманітними девайсами, що забезпечать дистанційне управління житлом.

Не менш затребуваними будуть ті технологи, що володіють екологічно творчим мисленням. Вони в роботі будуть використовувати конструкції з перероблених відходів і активно застосовувати екологічно чисті будматеріали. Такі люди повинні не тільки підібрати, але і створити їх самостійно. Таким чином, вже в 20-х роках нашого століття незамінними будуть:

  • фахівець з переоснащення та перебудови старих будинків (він не тільки проведе оцінку їх експлуатаційних можливостей і зношеності, але й розробить план з посилення конструкцій);
  • професіонал, який володіє новими будівельними технологіями (застосує сучасні знання у процесі зведення будівель);
  • еко-аналітик буде аналізувати, наскільки будова впливає на навколишнє середовище і як зменшити негатив;
  • менеджер-проектувальник буде аналізувати і керувати всіма циклами будівництва;
  • виконроб-watcher, в обов'язки якого входить контроль за процесом, виправлення недоліків і помилок;
  • проектувальник доступного середовища повинен продумати оснащення території і внутрішнього простору з урахуванням вікових груп мешканців та їх фізичних особливостей (враховувати наявність дітей, вікових людей, інвалідів тощо).

Роботу кошторисників тепер будуть виконувати спеціально розроблені цифрові технології. З часом з'являться професії 3D-архітектора і проектувальника «енергонульових» будівель. Завдяки їм будуть створюватися енергетично автономні будови, які функціонують завдяки мікрогенерації енергії.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.