Сучасні енергоефективні технології будівництва

03:14
Сучасні енергоефективні технології будівництва

Стрімко зростаючі ціни на газ і електроенергію заставляють багатьох задуматися про зведення будинків за так званої «зеленої» технології. Такий попит моментально породив масу перспективних пропозицій будівельного ринку.

Звичному до цегляних, металевих, бетонних конструкцій мешканцю невтямки, як можна спорудити будинок із соломи або спорудити автономний будиночок, який буде обслуговуватися сонячною електростанцією, розміщеною на даху. Ці технології здадуться ненадійними і дорогими.

Сьогодні в Україні свої послуги зі створення енергоефективного житла представляють кілька популярних компаній. Розглянемо їх пропозиції.

LifeHouseBuilding: концепція - будинки з соломи

Компанія LhB – це організація з активною та відповідальною життєвою позицією. Її центральний офіс розміщений в Дніпрі. У 2017 році її продукція отримала державний сертифікат.

Розуміючи актуальність і доцільність екологічно чистого будівництва, вони запропонували удосконалену і економічну модель каркасно-панельних будинків. Її пріоритети полягають у тому, щоб забезпечити споживача якісним житлом, яке швидко монтується і коштує помірно. Це стало можливим завдяки тому, що в якості основного матеріалу для створення стінових панелей використовується природний матеріал – солома. При експлуатації такого будинку ви будете економити до 50% енергоресурсів.

За S-cube-технології базові елементи конструкції виготовляються просто і швидко: каркас з дерева заповнюється соломою, яка утрамбовується за допомогою гідравлічного преса. Завдяки цьому виходить швидкопобудований (протягом декількох днів) і дуже теплий будинок. Головне, що він буде абсолютно безпечний для здоров'я людини і не зашкодить навколишньому середовищу. Якщо оснастити його сонячною станцією, то економічність моделі зростає в кілька разів, а енергопотужностей буде вистачати для повноцінного опалення такого житла у зимовий період.

«SIP»-будинок

Такий спосіб будівництва ще називають «канадським». Все тому що ця технологія була застосована в будівництві Канади. Суть її полягає в зведенні будинків за допомогою структурно-ізоляційних панелей.

В Україні цей спосіб з'явився відносно недавно, але вже стрімко набирає обертів і стає повсякденним і широко поширеним явищем. На ринку послуг з будівництва будинків такого типу представлено кілька компаній: BauenHaus, «Канадський будинок», Єврохауз, «Український дім», ArKoHome Canada та інші.

Якщо ви хочете мати котедж ХХІ століття, то ця технологія до ваших послуг. Ви отримаєте якісну, надійну, теплу будову за адекватною вартістю. Завдяки цій технології економляться кошти на фундаменті, на використанні важкої техніки (вона просто не потрібна), на декоруванні (тому що ідеально рівна поверхня СІП-панелей не потребує додаткової трудомісткої обробки). В результаті ви отримаєте енергоефективний, екологічний, комфортабельний будинок за 2-3 місяці робіт.

Ідея «пасивного будинку»

Ця концепція народилася в головах дбайливих і економних німецьких бауерів. Суть її полягає в тому, щоб створити енергозберігаючий екобудинок, для опалення якого буде витрачатися тільки 10% на одну одиницю обсягу загального споживання. Крайній показник енергокористування такої будови – 10 кВт/год. Виходячи з цих вимог, таке житло має обігріватися виключно за рахунок роботи обов'язкових для комфортного побуту електроприладів (лампочок, плит, телевізорів, комп'ютерів і т. д.) без додаткового залучення інших опалювальних ресурсів. Крім цього, мікроклімат забезпечує сонячне світло, тепло мешканців будинку. Ця енергія акумулюється завдяки специфіці архітектури таких будівель, своєрідного розміщення вікон, вдосконаленій вентиляційній системі, новим будівельним матеріалам, що володіють підвищеними теплоізоляційними властивостями і герметичністю.

Завдяки цим якостям на опалення 1 м2 в рік такого будинку вам знадобиться 1,5 кубометра газу або 4 кг дров, 2 кг вугілля. Таким чином, якщо загальна площа вашого житла 150 м2, то витрата ресурсів на опалювальний сезон (7 місяців) при сьогоднішніх цінах складе:

Таким чином, всі витрати на будівництво такого будинку з лишком окупляться його економією енергоресурсів.

Вибір житла «зеленого типу» зростає з кожним роком. Свої послуги на українському ринку надають іноземні компанії, так і вітчизняні. На жаль, далеко не всім українцям по кишені таке житло, однак щорічне зростання цін на різні види палива, примушують пильніше придивлятися до таких технологій.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.