Комфортний побут для інвалідів: нові вимоги до забудовників

03:13
Комфортний побут для інвалідів: нові вимоги до забудовників

Не секрет, що в нашій державі інтереси людей з обмеженими можливостями в побутовому аспекті не враховуються. Будинки не обладнані пандусами, ліфти не мають достатнього обсягу, щоб у нього вмістилося інвалідний візок і т. д. Гуманістичні принципи демократичного суспільства зобов'язують державу думати про захист прав інвалідів.

Перша ластівка у зміні політики Уряду України щодо людей з особливими потребами, яка покликана поліпшити їх побутові умови, з'явилася в грудні 2016 року, коли було видано постанову 1070, що встановлює нові вимоги до зведення будинків. Цей документ зобов'язує забудовників, розробляючи проектну документацію і ладу житлові комплекси, максимально повно враховувати інтереси і потреби інвалідів. У таких будинках не повинно бути високих порогів і ступенів (крім сходових прольотів), обов'язково наявність зручного пологого з'їзду, ліфтової кабінки, де містилося б спеціальне крісло і т. д.

Ця Постанова набрала чинності в середині липня 2017 року і є обов'язковим до виконання. Контроль за виконання цих норм покладено на регіональні архітектурно-будівельні комісії. Уряд закликає місцеві влади залучати інвестиції для реалізації завдань, визначених Постановою.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.