Боротьба зі сміттям по-новому: про будівництво сміттєпереробного заводу у Кропивницькому

03:13
Боротьба зі сміттям по-новому: про будівництво сміттєпереробного заводу у Кропивницькому

Проблема сміття – одна з глобальних для сучасного суспільства. Технології йдуть вперед, а кількість відходів на планеті збільшується в геометричній прогресії. Втім, не варто говорити в глобальних масштабах, достатньо звернути увагу на регіональні проблеми.

За останні кілька років в Україні відбулося кілька техногенних катастроф з людськими жертвами, що були пов'язані з застарілими способами переробки сміття. Це пожежі на Грибовическом та Броварському сміттєзвалищах.

Страждає від цієї проблеми і Кропивницький. Не так давно димів полігон на Завадовке, отруюючи життя кількох міських районів. А масові стихійні звалища в лісопосадках, дачних селищах, які оточують Кропивницький, являють собою потенційні джерела катастрофи, не кажучи вже про те, що таким чином відбувається сильне забруднення родючих грунтів і грунтових вод.

Мінрегіон ще в 2016 році оголосив конкурс на проекти з будівництва сміттєпереробних комплексів. Кропивницький взяв участь в ньому і, як повідомив керівник департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної адміністрації А. Ковтунов, в 2017 року було прийнято рішення про зведення у Кропивницькому такого заводу. Він буде забезпечувати переробку 80-100 тисяч тонн сміття обласного центру, Знам'янки та Олександрії.

Передбачається, що на його будівництво буде виділено 46 млн доларів. Розташовуватися він буде на 5 гектарах землі, яка належить одному з комунальних підприємств. Однак місцева влада досі не дала дозвіл на доставку твердих побутових відходів до місця переробки.

А. Ковтунов повідомив, що завод буде працювати за технологією RDF. Це означає, що неогранические відходи йтимуть на переробку, а органічні підуть на вироблення біогазу і брикетів, гранул для котелень.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.