Новий пам'ятник у центрі міста – прикраса чи ганьба?

03:09
Новий пам'ятник у центрі міста – прикраса чи ганьба?

24 липня 2017 року Управління містобудування та архітектури міської ради Кропивницького опублікувало проекти пам'ятника Героям Майдану. Рішення про початок конкурсних презентацій приймалося ще в грудні 2016 року, коли за ініціативою громадських організацій, за підтримки міської топонімічної комісії було прийнято рішення про реконструкцію площі Революції Гідності м. Кропивницький.

Сьогодні ж учасники представили свої художні вишукування, які не просто вразили громадськість, а відверто приголомшили. Так, було запропоновано встановити композицію, яка нагадує циркуль з хрестом посередині. Автори запропонували виготовити його з алюмінію або нержавіючої сталі, що ставить під сумнів міцність і естетичність цього монумента.

Друга експозиція – це стела, на верхівці якої розмістилися голуби з розпростертими крилами. Вони нібито символізують душі героїв Небесної Сотні. З урахуванням того, що головна площа нашого міста – це улюблене місце таких пернатих, то навряд чи туристи або просто приїжджі зможуть розпізнати ці підтексти в такій композиції.

Третій варіант – традиційний. Це Україна-Мати, у тому числі і з розпростертими руками-крилами. Все дуже монументально і банально.

Думку обивателів, на жаль, не порадують авторів, оскільки більшість городян зійшлися на думці, що всі проекти виконані в «цвинтарної стилістиці», в той час, коли місто потребує життєствердних образів, які б нагадували про те, за що загинула Небесна Сотня – за квітуче життя і за свободу.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.